POWRÓT
17.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

WIELE PROBLEMÓW OSÓB Z CHOROBAMI RZADKIMI DOTYCZY REFUNDACJI LEKÓW

Choroby rzadkie i autoimmunologiczne ograniczają codzienne funkcjonowanie psychospołeczne oraz obniżają jakość życia pacjentów. Specyfika tych schorzeń sprawia, że osoby chore wymagają skoordynowanej i całościowej opieki. O potrzebach chorych rozmawiali eksperci, biorąc pod lupę diagnostykę i leczenie atopowego zapalenia skóry, nieswoistych chorób zapalnych jelit oraz idiopatycznego włóknienia płuc.

WIRUS WCIĄŻ TU JEST

Jeszcze nie pora na zmniejszenie czujności. Grozi nawrót pandemii – pisze komisarz UE ds. zdrowia.

DODATKOWE KORZYŚCI Z TERAPII TABLETKOWEJ W SM W CZASIE PANDEMII

Dodatkowe korzyści z terapii tabletkowej w SM w czasie pandemii.

OSZUSTWO NA KORONAWIRUSA

Jedna z seniorek z łódzkiego Widzewa odebrała niespodziewany telefon od osoby podającej się za pracownika służby zdrowia. Poinformował, że jej syn, który przebywa za granicą, jest zakażony koronawirusem i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Poprosił o pieniądze na szczepionkę.

HANDEL ZOSTANIE W SIECI

Wbrew pozorom to nie producenci leków czy urządzeń medycznych najmocniej zyskują na pandemii. Największym wygranym jest e-commerce. Potwierdzają to statystyki, badania rynkowe i wyceny firm zajmujących się internetowym handlem.

Kielce: kolejne zarzuty dla aptekarki. Mogła wyłudzić z NFZ ponad 7,5 mln zł

Więcej na rynekaptek.pl.

 

Rozporządzenia

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 1253

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych zdarzenia medycznego przetwarzanego w systemie informacji oraz sposobu i terminów przekazywania tych danych do Systemu Informacji Medycznej.

 

Komunikaty

Komunikat AOTMiT

6/2020 POSIEDZENIE RADY DS. TARYFIKACJI.

 

Inne

Informacja MZ

Spotkania Rady Ministrów Zdrowia Unii Europejskiej.

Informacja CSIOZ

PLACÓWKI LECZNICZE, WYSTAWIAJĄCE I PRZYJMUJĄCE E-SKIEROWANIA OTRZYMAJĄ PREMIĘ FINANSOWĄ: NAWET DO 30 TYS. ZŁ DLA PORADNI SPECJALISTYCZNYCH I PONAD 4 TYS. ZŁ DLA POZ.