POWRÓT
17.04.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

REMDESIVIR DZIAŁA, GORZEJ Z CHLOROCHINĄ

The New England Journal of Medicine opublikował obiecujące wyniki badań remdesiviru. Z kolei program badań nad chlorochiną trzeba było przerwać z powodu groźnych powikłań sercowych.

PRACA NAD LEKAMI WRE NA PRZEKÓR PANDEMII

Na razie badania kliniczne najbardziej zaawansowanych cząsteczek spółki, SEL120 i SEL24, odbywają się w USA. Ryvu liczy jednak, że w przyszłości przeniesie kolejne etapy także do Polski.

SZCZEPIONKA NA COVID-19

– Ona może wygasnąć w grudniu, w styczniu albo wtedy, kiedy pojawi się szczepionka – powiedział Łukasz Szumowski telewizji WP podczas rozmowy na temat epidemii COVID-19.

RYVU POSZUKA LEKÓW NA ZLECENIE

Spółka biotechnologiczna podpisała umowę z belgijskim Galapagos, dla którego będzie pracować nad lekami na choroby zapalne. Kurs poszedł w górę.

MINISTERSTWO OBLEWA TESTY

Ministerstwo Zdrowia narzeka, że lekarze zlecają za mało testów, podczas gdy laboratoria mogłyby ich robić więcej. Wskazania do testów pozostawia jednak zawężone.

KIEDY RZĄD PIS ODZYSKA SUWERENNOŚĆ FARMACEUTYCZNĄ POLSKI?

W czasach koronawirusa widzimy, jak ważna dla bezpieczeństwa państwa i ich obywateli jest farmacja. Czy rząd PiS może sobie pozwolić na zamykanie oczu w przypadku Polpharmy?

DOTRZEĆ DO BILLA GATESA

Gdyby producent maseczek chciał z dnia na dzień wytwarzać tysiąc razy więcej sztuk, to staje przed pytaniem, czy będzie mógł je sprzedać po cenie, która zapewni zwrot kosztów oraz czy może eksportować. Niewykluczone, że koszty się zwrócą, ale już ze względu na zakaz wywozu trudno będzie o zysk.

Jak rozpoznać bezprawną reklamę produktów zwalczających koronawirusa?

Więcej na signs.pl.

Rynek apteczny po 15 dniach kwietnia

Cykliczny raport rynkowy PEX o sytuacji w najważniejszych segmentach rynkowych.

 

Komunikaty

Komunikat MZ

Komunikat w sprawie wykonywania szczepień ochronnych w czasie pandemii COVID-19.

 

Inne

  1. URZ. Min. Zdr. 2020.32

Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 16 kwietnia 2020 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.