POWRÓT
15.10.2020 r.

News

PAŃSTWOWA POLFA UROSŁA NA PANDEMII

Polfa Tarchomin w marcu rozpoczęła produkcję płynów dezynfekcyjnych. Wypracowuje już z nich większe przychody niż ze sprzedaży leków, a teraz do oferty dołącza maseczki.

MEDICOFARMA NIE REZYGNUJE Z GIEŁDY

Główny akcjonariusz Grupy HRC wycofał się z oddania miejsca na NewConnect, ale farmaceutyczna firma i tak pośle córkę na parkiet.

KOLEJNE WSTRZYMANIE

Prace nad terapią opartą o przeciwciała firmy Eli Lilly zostały wstrzymane z powodu potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa. Badania są sponsorowane przez rząd USA.

PRZEŁOM W LECZENIU RAKA PŁUCA

Immunoterapia to pobudzenie układu immunologicznego przy pomocy leków – mówi prof. Sergiusz Nawrocki, onkolog.

DIAGNOSTYKA CIĄGLE KONIECZNA W PANDEMII

Szykujący się do wejścia na NewConnect Genomtec rozpoczął ofertę publiczną do 730 tys. akcji serii J. Cena maksymalna za akcję wynosi 11 zł, a spółka chce pozyskać łącznie 8 mln zł. Po rejestracji papiery będą stanowiły 8,9 proc. w kapitale zakładowym. W środę rozpoczęła się budowa księgi popytu, a 23 października Genomtec opublikuje cenę emisyjną akcji. Zapisy potrwają do 4 listopada.

MITY NA TEMAT KORONAWIRUSA I NIERZETELNE INFORMACJE

Koronawirus to wciąż temat numer jeden. Powielane informacje nie zawsze są jednak rzetelne, a często celowo wprowadzają ludzi w błąd.

Szczepionka przeciwko gruźlicy a COVID-19

uż kilka zespołów badawczych sprawdza, czy szczepionka przeciwko gruźlicy może chronić przed zakażeniem SARS-CoV-2 i/lub ciężkim przebiegiem COVID-19. Są przesłanki, które skłoniły naukowców do zajęcia się takimi badaniami. Początkowy entuzjazm z pierwszych badań obserwacyjnych może być jednak przedwczesny.

Posłowie przeanalizują aktualny stan krajowego przemysłu farmaceutycznego

Więcej na rynekaptek.pl.

 

Prawo

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 160/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 160/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Informacja NIA

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW W SPRAWIE TZW. „GODZIN DLA SENIORA”

Komunikat AOTMiT

Posiedzenie Rady Przejrzystości 43/2020 w dniu 19 października 2020 r.

 

Szkolenia

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…