POWRÓT
15.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

OGRANICZENIA REKLAMY APTEK ZBYT RESTRYKCYJNE

W ostatnich dniach Komisja Europejska wystosowała do naszego rządu uzasadnioną opinię w sprawie ograniczeń dotyczących reklamy aptek. Poinformowała o tym Konfederacja Lewiatan, która od dawna lobbuje za zniesieniem zakazu reklamowania placówek. Jak wyjaśniła w swym wczorajszym komunikacie, to kolejny etap procedury o naruszenie prawa UE. Jeśli rząd nie usunie uchybienia, wówczas sprawa zostanie skierowana do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

DAROWIZNY NA WALKĘ Z COVID-19

Osoby i firmy przekazujące do końca września 2020 r. darowizny na przeciwdziałanie skutkom koronawirusa mogą je odliczyć od podstawy opodatkowania. Muszą to również w odpowiedni sposób zaksięgować.

NOWE AKCJE NA PRACE BADAWCZO-ROZWOJOWE

Ryvu Therapeutics. Akcjonariusze spółki zdecydowali o emisji do 2,38 mln akcji zwykłych na okaziciela serii I z wyłączeniem prawa poboru. To nie więcej niż 15 proc. obecnego kapitału zakładowego firmy.

CZY COVID-19 ZMIENI R&D W BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ?

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 wpłynie znacząco na rozwój branży farmaceutycznej i biotechnologii – terapii genowych, na identyfikację i opracowywanie nowych leków, produkcję sprzętu ochronnego, a także na upowszechnienie telemedycyny.

CZY SUPLEMENTY DIETY POMAGAJĄ

W aptece kupisz pigułki i herbatki na wszystko: poprawę odporności, koncentrację, mocne włosy i paznokcie, odchudzanie. Działają czy nie? I kto ich potrzebuje?

Nowe badanie: To od naszych genów zależy przebieg COVID-19

Więcej na zdrowie.wprost.pl.

 

Inne

Informacja NIA

PRODUKTY LECZNICZE, DLA KTÓRYCH ZOSTAŁY WYDANE (W CZERWCU 2020 R.) DECYZJE PREZESA URZĘDU W SPRAWIE SKRÓCENIA TERMINU WAŻNOŚCI POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU.