POWRÓT
15.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

Szkolenia

Import docelowy i interwencyjny leków oraz FSMP

Kancelaria KONDRAT I Partnerzy zaprasza 4 czerwca 2020 r. na interaktywne warsztaty on-line „Import docelowy i interwencyjny leków oraz FSMP”, które poprowadzą Justyna Stefańczyk-Kaczmarzyk, Marcin Czech oraz Zbigniew Niewójt.

News

SZCZEPIONKA DLA KAŻDEGO POLAKA ZA KILKA LAT

Chcemy stworzyć białko rekombinowane, powierzchniowe koronawirusa w formie preparatu donosowego, by stymulować wytworzenie odporności śluzówkowej mówi dr hab. Egbert Piasecki z zespołu, który we Wrocławiu będzie pracował nad znalezieniem szczepionki na koronawirusa.

BADANIA KLINICZNE W GRUDZIĄDZKIM SZPITALU JEDNOIMIENNYM

Naukowcy z Collegium Medicum UMK zaczęli badania kliniczne leków, które pomogą pokonać infekcję wirusa SARS-CoV-2. Testy przejdzie 804 chorych szpitala w Grudziądzu.

SZCZEPIONKA DLA BOGATYCH

Amerykanie dostaną ją pierwsi, za nimi bogata Europa i Japonia. O ile cudowne remedium na Covid-19 w ogóle powstanie.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA PANDEMII

W mediach pojawiają się informacje o spekulacyjnych cenach masek, rękawic, środków dezynfekcyjnych, kombinezonów niezbędnych do walki z epidemią. Ponieważ popyt jest ogromny, a podaż ograniczona, nic dziwnego, że ceny poszybowały i wielu postanowiło na tym szybko zarobić. Podobnie się ma sprawa z testami na wirusa.

DYPLOM JAK PRAWO JAZDY

Dyrektorzy szpitali i starsi lekarze narzekają, że młodzi nie bardzo się sprawdzają w kryzysowej sytuacji, boją się koronawirusa, uciekają na L4 lub opiekę nad dziećmi. Może ich źle kształcimy, nie uczymy, że bycie lekarzem nie polega tylko na tym, żeby wiedzieć, gdzie jest i jak działa wątroba.

WYŚCIG PO SZCZEPIONKĘ

Naukowcy z całego Świata pracują obecnie nad blisko 90 szczepionkami przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Co najmniej sześć preparatów dopuszczono już do badań klinicznych z udziałem ludzi.

Inne

Raport NFZ

RAPORT NFZ O ZDROWIU ASTMA.

Informacja NIA

UCHWAŁA NRA W SPRAWIE DYŻURÓW APTEK OGÓLNODOSTĘPNYCH PODCZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA SARS-COV-2.