POWRÓT
14.09.2020 r.

News

EPIDEMIA USTABILIZOWAŁA SIĘ, ALE TO NIE JEJ KONIEC

O testach, negocjacjach z lekarzami, szczepionkach na grypę, pieniądzach i o tym, że nie ma planu zamknięcia szkół pod koniec września – mówi DGP nowy minister zdrowia Adam Niedzielski.

GDZIE TA SZCZEPIONKA?

Testy kliniczne europejskiej szczepionki przeciw COVID-19 przerwano, gdy jeden z uczestników badania poważnie zachorował.

USA ZOSTANĄ BEZ LEKÓW?

Stany Zjednoczone importują z Chin ogromne ilości leków. Od tabletek przeciwbólowych po leki na HIV. Pekin może wykorzystać ten fakt w miarę pogłębiania się konfliktu między obiema gospodarkami. W ostatnich tygodniach Waszyngton zaatakował niektóre chińskie spółki technologiczne zakazem działalności w USA.

SZCZEPIONKA, KTÓRA BUDZI NIEPOKÓJ

Opracowanie szczepionki na Covid-19 w ciągu roku jest czymś wyjątkowym, ale może być niebezpieczne dla tysięcy ludzi.

PROSZĘ WSTAĆ! NAUKA IDZIE!

Australijscy naukowcy odkryli, że jad pszczeli może niszczyć komórki agresywnych nowotworów piersi. Melityna, substancja zawarta w jadzie, zabijała komórki dwóch typów nowotworów piersi już w ciągu godziny, nie wykazując cytotoksyczności w kierunku komórek zdrowych.

KORONAWIRUS. WRACAJĄ TESTY „OXFORDZKIEJ” SZCZEPIONKI

Próby szczepionki na Covid19 opracowywane przez AstraZeneca i Oxford University zostaną wznowione po ich wstrzymaniu z powodu zgłoszonego efektu ubocznego u pacjenta w Wielkiej Brytanii informuje BBC News.

DLA KOGO TAŃSZE LEKI?

Po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią pojawiła się zmodyfikowana lista leków refundowanych. Obowiązuje ona od początku września.

Jak wirus przeskakiwał z kontynentu na kontynent

Więcej na polityka.pl.

 

Prawo

Informacja GIF

Elektroniczne raportowanie do PLMVO!

Informacja NIL

MINISTER ZDROWIA SPOTKAŁ SIĘ Z FARMACEUTAMI

 

Szkolenia

WEBINARIUM: Zasady wprowadzenia na rynek wyrobów medycznych i środków ochrony indywidualnej niezbędnych w trakcie epidemii COVID-19

Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza na bezpłatne webinarium w dniu 30 września o godz. 11.00 w trakcie którego wyjaśnimy, jakie są wymogi prawne wprowadzenia na rynek środków ochrony indywidualnej, a…

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…

Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM 2020 „Nowe wyzwania, szanse i zagrożenia dla branży farmaceutycznej”

Europejskie Centrum Biznesu oraz Partnerzy Merytoryczni mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 36. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Farmaceutycznego POLFARM, który odbędzie się 22 września 2020 r. w formule online.…