POWRÓT
14.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

POLSKA MUSI KONSEKWENTNIE PREMIOWAĆ WYTWÓRCÓW GENERYKÓW

Wywiad z z Janem Staniłko, dyrektorem Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju.

BEZPIECZEŃSTWO LEKOWE POLSKI

Większość substancji czynnych (API) wykorzystywanych w produkcji farmaceutycznej jest wytwarzana poza Unią Europejską. Pozbyto się producentów API i liczono, że będziemy żyć w fantastycznym świecie, w którym wszystko można kupić. A to nieprawda.

CZAS NA ZMIANY W LECZENIU ALERGII W POLSCE

W Polsce NFZ podaje, że aż 12 mln osób cierpi na alergię, z tej liczby tylko 20 proc. jest leczonych przyczynowo. Alergia dotyka w każdym wieku, coraz częściej zapadają na nią dzieci. Szacuje się, że ponad 8 mln Polaków zmaga się z alergicznym nieżytem nosa, który nieleczony prowadzi do rozwoju astmy oskrzelowej. Sprawa jest więc bardzo poważna i nie należy jej bagatelizować.

RYVU RUSZA Z EMISJĄ

Akcjonariusze biotechnologicznej spółki zgodzili się na dużą emisję akcji. Ryvu celuje w 166 mln zł, które mają pójść na finansowanie badań.

SKOTAN WYBIERA SIĘ DO AZJI

Ostatnio o chorzowskiej firmie, która produkuje suplementy diety i dodatki do tzw. żywności funkcjonalnej, zrobiło się głośno z powodu jednego drobnego akcjonariusza. Posiadaczem 446 akcji spółki notowanej na GPW okazał się bowiem prezydent RP.

JAK PANDEMIA COVID-19 WPŁYNĘŁA NA RYNEK FARMACEUTYCZNY?

W wyniku epidemii COVID-19 zmniejszono zużycie leków w programach terapeutycznych i zamrożono na cztery miesiące listy refundacyjne. Z pewnością nowe decyzje refundacyjne nie nadrobią niemal półrocznego wstrzymania, choćby z przyczyn czysto organizacyjnych.

DARMOWA APLIKACJA AI DO DIAGNOSTYKI COVID-19

Więcej na wyrobymed.pl.

 

Decyzje GIF

Decyzja wycofania z obrotu z dn. 13.07.2020 NJP.5453.26.2020.MLI

Nazwa: Timo-COMOD 0,5 %, Moc:5 mg/ml, Postać: krople do oczu, roztwór, Podmiot odpowiedzialny: Ursapharm Poland Sp. z o.o.

Decyzja wycofania z obrotu z dn. 13.07.2020 NJP.5453.25.2020.KWI

Nazwa: Allergo-Comod, Moc: 20 mg, Postać: krople do oczu, roztwór, Podmiot odpowiedzialny: Ursapharm Poland Sp. z o.o.

 

Komunikaty

Komunikat AOTMiT

28/2020 POSIEDZENIE RADY PRZEJRZYSTOŚCI.

 

Inne

Informacja NIA

ZMIANA KATEGORII DOSTĘPNOŚCI Z RP NA OTC DLA PRODUKTU LECZNICZEGO ALOPEXY.

Informacja NIA

ZMIANA KATEGORII DOSTĘPNOŚCI Z RP NA OTC DLA PRODUKTU LECZNICZEGO MUKOLINA 50 MG/ML, SYROP.

Informacja Prezesa URPL

Informacja Prezesa Urzędu z dnia 10.07.2020 r. w sprawie komunikatu Europejskiej Agencji Leków dot. finalizacji opinii na temat obecności nitrozoamin w lekach.

Informacja EMA

Najważniejsze informacje o lekach dla ludzi – lipiec 2020 r.

DZ. URZ. Min. Zdr. 2020.50

Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 lipca 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

DZ. URZ. Min. Zdr. 2020.51

Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 lipca 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie powołania Komitetu Dostępność Plus w ochronie zdrowia.