POWRÓT
14.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

Szkolenia

Import docelowy i interwencyjny leków oraz FSMP

Kancelaria KONDRAT I Partnerzy zaprasza 4 czerwca 2020 r. na interaktywne warsztaty on-line „Import docelowy i interwencyjny leków oraz FSMP”, które poprowadzą Justyna Stefańczyk-Kaczmarzyk, Marcin Czech oraz Zbigniew Niewójt.

News

JAKA PRZYSZŁOŚĆ ZAWODU FARMACEUTY?

To często farmaceuci i pracownicy aptek stają się pierwszym kontaktem w przypadku obniżonego samopoczucia lub choroby. Warto więc zastanowić się nad zmianami, które umożliwią farmaceutom wykorzystanie ich wiedzy i umiejętności, wpłyną na ich satysfakcję z wykonywanego zawodu, a także na ja-kość opieki farmaceutycznej.

LOGISTYKA DLA BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ

Branża farmaceutyczna wymaga świadomego zarządzania ryzykiem i postępowania zgodnie z restrykcyjnymi przepisami prawa farmaceutycznego. Firmy z branży farmaceutycznej to jedni z najbardziej wymagających klientów, ponieważ logistyka farmaceutyków należy do najtrudniejszych procesów. Istotne jest stworzenie wewnetrznych procedur i dokładne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

SŁABSZY KWIECIEŃ

Master Pharm. Wtorkowa sesja zakończyła się dla producenta suplementów diety bardzo dobrze. Na zamknięciu walor spółki kosztował 4,99 – o 27,3 proc. więcej niż w poniedziałek. Wolumen obrotu również był znacznie wyższy od średniej i przekroczył 272,5 tys. sztuk.

DARMOWE LEKI OD LISTOPADA

Bezpłatne leki na receptę dosłaną nie tylko kobiety w ciąży, ale i kobiety w połogu (8 tygodni po urodzeniu). Rządowy program Ciąża Plus ma być dostępny realnie dla matek od listopada tego roku. Zmiany wprowadzi bowiem nowelizacja ustawy, którą po poprawkach Senatu musi jeszcze raz zająć się Sejm.

KORONAWIRUS A E-COMMERCE: BIAŁA FLAGA, CZY ZIELONA

W ostatnich tygodniach świat stanął na głowie. Galerie handlowe zostały praktycznie zamknięte, wygoda zakupów w sklepach spożywczych została znacznie ograniczona, a wiele firm było zmuszonych do istotnego ograniczenia działalności i zdolności dochodowej. Obiektywnie rzecz biorąc, jedynie dobrze funkcjonujący i stabilny e-commerce jest w stanie zmniejszyć straty… No właśnie czy tylko o zmniejszenie strat chodzi?

NA ŻYWO: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje z 13 maja

Więcej na zdrowie.wprost.pl.

Inne

Informacja EMA

Najważniejsze informacje na temat leków stosowanych u ludzi – maj 2020 r.

Informacja NIA

WIZYTY PRZEDSTAWICIELI MEDYCZNYCH I HANDLOWYCH W APTEKACH OGÓLNODOSTĘPNYCH W CZASIE EPIDEMII KORONAWIRUSA SARS-COV-2. STANOWISKO NACZELNEJ RADY APTEKARSKIEJ.