POWRÓT
13.10.2020 r.

News

NIE WOLNO PRZESUWAĆ LEKÓW TAKŻE MIĘDZY POWIĄZANYMI APTEKAMI

Wojewódzki inspektor farmaceutyczny cofnął mi zezwolenie na prowadzenie apteki. Przesunąłem bowiem kilka partii leków z jednej apteki (gdzie jestem wspólnikiem) do drugiej (prowadzę ją jako indywidualną działalność), gdyż było w niej wzmożone zapotrzebowanie. Czy tarcza antykryzysowa nie przewiduje tu szczególnych rozwiązań? Decyzja wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego jest uzasadniona. Przesunięcie produktów leczniczych z apteki do apteki jest bowiem zabronione.

GENOMTEC CHCE ZROBIĆ TESTOWĄ REWOLUCJĘ

Wybierająca się na NewConnect spółka ma w 2021 r. zakończyć prace nad urządzeniem, które może przyspieszyć testowanie pacjentów m.in. z wirusami.

APTEKI NIE MOGĄ DYŻUROWAĆ TELEFONICZNIE

Takie rozwiązanie w nieuprawniony sposób ogranicza możliwość skorzystania z usług farmaceutycznych – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

KONOPIE WŁÓKNISTE STAŁY SIĘ KOŚCIĄ NIEZGODY

Sklep sprzedający środki spożywcze nie doczekał się do dziś merytorycznej decyzji. A szkoda, bo podobnych spraw wciąż przybywa.

TITANSOLID: POWŁOKA ZABEZPIECZAJĄCA PRZED KORONAWIRUSEM

Jak zabezpieczyć zakład pracy, biuro, szkołę, gabinet lekarski czy restaurację w pandemii? Co zrobić, by ochronić przed zakażeniem pracowników i klientów? Trwałą i skuteczną metodą jest powłoka TitanSolid niszcząca pod wpływem światła wirusy, w tym ludzkiego koronawirusa, bakterie i grzyby. Jak potwierdzają certyfikaty ISO i liczne badania, to efektywna alternatywa wobec zwykłych metod dezynfekcji, które są skuteczne tylko do pierwszego dotknięcia.

PEMBROLIZUMAB W I LINII LECZENIA NDRP MOŻE PODWAJAĆ 5-LETNIE PRZEŻYCIE

Tegoroczny kongres Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO), odbywający się w formie wirtualnej, obfitował w doniesienia dotyczące nowoczesnych metod leczenia chorych na raka płuca.

Skuteczniejsza walka z guzami nerek dzięki naukowcom i studentom PG

Więcej na media.pg.edu.pl.

 

Prawo

2020URZ. Min. Zdr. 2020.82

Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustanowienia dysponentów środków budżetu państwa w części 46 – Zdrowie

Wykaz Produktów Leczniczych- wrzesień 2020 r.

Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu we wrześniu 2020 r.

Informacja NIL

Obowiązek wystawiania e-skierowań

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 159/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 159/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

Szkolenia

WEBINARIUM “Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”

Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza 14.10.2020 r. o godz. 11.00 na bezpłatne webinarium pt. „Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”, w trakcie którego prowadząca Roksana…

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…