POWRÓT
12.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

Szkolenia

KONFERENCJA „Digital revolution for  healfcare: pharma&medical”

W imieniu firmy brave zapraszamy Państwa do udziału w KONFERENCJI online: Digital revolution for  healfcare: pharma&medical, która odbędzie się dnia 3 czerwca 2020r.

 

News

MASKA MASCE NIERÓWNA, CZYLI RÓŻNICE MIĘDZY WYMOGAMI

W dobie epidemii koronawirusa stałe zapotrzebowanie na maski ochronne powoduje, że na rynku pojawiają się różnej jakości produkty, a użytkownicy często nie wiedzą, jak upewnić się, które rzeczywiście zapewnią im właściwą ochronę.

ZDEMASKOWANI. INTERESY W RESORCIE ZDROWIA

Wystarczyło uczyć rodzinę ministra jazdy na nartach, by dostać z resortu zdrowia kontrakt na dostawę maseczek ochronnych na 5 mln zł. Bezwartościowych.

MASOWE SZCZEPIENIA NA COVID BĘDĄ TRUDNE BEZ INFORMATYZACJI

Bez elektronicznej karty szczepień trudno będzie zapanować nad szczepieniami – uważają eksperci. Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza jej wprowadzenia.

MONOPOL RESORTU NA TESTY

Ministerstwo Zdrowia chce zablokować dostęp do testów na koronawirusa. Laboratoria z certyfikatem będą mogły robić ich tylko tyle, na ile pozwoli im resort.

BIOMED-LUBLIN WALCZY Z KORONAWIRUSEM

Kiedy spółki z całego świata głowią się nad szczepionką przeciw chorobie, lubelska spółka stawia na lek na bazie osocza ozdrowieńców.

UDERZĄ W RAKA. KORYTARZ ŻYCIA NA AUTOSTRADZIE

Rodzima spółka Biotts podpisała umowę licencyjną z Balanced Biotech, firmą z USA z branży biotechnologicznej. Wspólnie opracują lek na raka piersi.

AWANTURA O ODKAŻANIE

Zdaniem Grzegorza Lewandowskiego, który złożył doniesienie do prokuratury w sprawie narażenia mieszkańców na niebezpieczeństwo, do odkażania ulic miejskie służby użyły płynu, który nie ma działania wirusobójczego.  

 

Inne

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 836

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 maja 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.