POWRÓT
10.06.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

ETYCZNE SZCZEPIONKI

Koncern Sanofi Pasteur po raz pierwszy od dziesięcioleci oprze produkcję szczepionek przeciw polio na linii komórkowej pochodzącej od małp, a nie od abortowanych dzieci. Według organizacji Children of God for Life, zaangażowanej m.in. we wspieranie etycznych działań medycznych, Sanofi Pasteur – oddział międzynarodowego koncernu farmaceutycznego Sanofi zajmujący się produkcją szczepionek – przestał używać zarodkowej linii komórkowej MRC-5.

STO MILIONÓW ZŁOTYCH DLA FIRM NA WALKĘ Z WIRUSEM

Ministerstwo Funduszy i Polityki Rozwoju zaprasza firmy do składania wniosków o dofinansowanie. Pieniądze będzie można przeznaczyć na opracowanie, przetestowanie i udoskonalenie produktów leczniczych, wyrobów medycznych lub środków odkażających.

TRUCIZNA WCIĄŻ DOSTĘPNA

W ocenie specjalistów, należałoby wycofać wszystkie środki zawierające octan ulipristalu, w tym środki wczesnoporonne. Substancja może powodować groźne dla zdrowia skutki.

CZY KONKURSOWE ZŁOTÓWKI PRZYCISNĄ COVID-19

Sto milionów złotych to nie jest w skali globalnej wielki majątek, zwłaszcza w branży farmaceutycznej a dokładniej produktów leczniczych, wyrobów medycznych czy środków odkażających. Wielkie koncerny zajmujące się zdrowiem człowieka nie schylają się po takie pieniądze. One zajmują się kwotami astronomicznymi, które rażą swoją wielkością i oślepiają zwykłych śmiertelników. Są jednak w historii gospodarki niezwykłe przypadki, gdy biznes rodził się w garażu czy w stodole.

POLSKA BIOTECHNOLOGIA DOPIERO SZYKUJE SIĘ DO SKOKU

W dobie pandemii biznesy związane z ochroną zdrowia zyskują popularność. Widać to na giełdzie i w sektorze funduszy venture capital.

WHO PRZECHODZI POD NIEFORMALNĄ JURYSDYKCJĘ CHIN?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zamiast walczyć z koronawirusem, staje się wizytówką eskalacji nowej zimnej wojny, tym razem pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami.

ZABRAKNIE LEKÓW W APTEKACH? FARMACEUCI OSTRZEGAJĄ, ŻE NOWE PRZEPISY UTRUDNIĄ DOSTARCZANIE MEDYKAMENTÓW

Może zabraknąć leków w polskich aptekach. Od 1 lipca dostawa medykamentów może być zagrożona, ostrzega branża farmaceutyczna.

Komunikaty

Komunikat NIA

KOMUNIKAT W SPRAWIE RECEPT WYSTAWIANYCH PRZEZ FARMACEUTÓW.

Komunikat CSIOZ

JUŻ PONAD 100 TYS. WYSTAWIONYCH E-SKIEROWAŃ. E-ZDROWIE W POLSCE PRZYSPIESZA.

Komunikaty

Raport GUS

Działalność lecznicza zakładów lecznictwa uzdrowiskowego i stacjonarnych zakładów rehabilitacji leczniczej w 2019 roku.