POWRÓT
09.10.2020 r.

News

NAMAWIAJĄ, BY SIĘ SZCZEPIĆ, ALE W APTEKACH SZCZEPIONEK NIE MA

Szczepionek przeciwko grypie nie ma w aptekach w całej Małopolsce zachodniej. Ostatnio były we wrześniu, ale po kilka sztuk i natychmiast zostały wykupione. Starsi, schorowani ludzie pytają, co mają robić?

Z KODEM PO LEKI I DO SZPITALA

Epidemia pokazała, jak wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów i lekarzy są elektroniczne zwolnienia chorobowe i e-recepty. Wkrótce zaczną obowiązywać też e-skierowania.

TELEPORADA – BŁOGOSŁAWIEŃSTWO CZY PRZEKLEŃSTWO?

Wraz z początkiem pandemii rozwój usług e-zdrowia i telemedycyny gwałtownie w Polsce przyspieszył, a teleporada stała powszechnie stosowanym narzędziem w realizacji świadczeń, szczególnie na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej.

REFUNDOWANA „TRÓJKA” NOWE OTWARCIE W LECZENIU NT W POLSCE

O znaczeniu wprowadzenia refundacji trójlekowej terapii dla chorych na nadciśnienie tętnicze rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Krzysztofem J. Filipiakiem.

PIERWSZY OZDROWIENIEC AMERYKI

Mimo zakażenia koronawirusem prezydent Donald Trump po cichu planuje już tournée po niezdecydowanych stanach.

SPÓŁKI ODPORNE NA COVID-19 WALCZĄ O WYŻSZE MARŻE

Mimo niesprzyjającego otoczenia gospodarczego na warszawskim parkiecie nie brakuje spółek, które są w stanie kontynuować trend poprawy rentowności.

TERAPIA HIPOTENSYJNA W DOBIE COVID-19

Na początku pandemii COVID-19 pojawiły się niepokojące informacje dotyczące większego zagrożenia rozwojem infekcji u osób z nadciśnieniem tętniczym oraz przyjmujących leki hamujące układ renina-angiotensyna-aldosteron. Na szczęście, doniesienia te nie znalazły potwierdzenia w badaniach klinicznych.

CBA: zatrzymana kolejna osoba w ramach postępowania dotyczącego działania tzw. mafii lekowej (komunikat)

Funkcjonariusze białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Sochaczewa kolejną osobę w ramach postępowania dotyczącego działania tzw. mafii lekowej.

 

Prawo

Komunikat AOTMiT

Posiedzenie Rady Przejrzystości 42/2020 w dniu 12.10.2020 r.

Informacja NIA

AKADEMIA APTEKARZA POLSKIEGO – NOWY PROJEKT EDUKACYJNY REDAKCJI APTEKARZA POLSKIEGO I NACZELNEJ IZBY APTEKARSKIEJ

Informacja MZ I NIA

KOMUNIKAT PRASOWY MINISTERSTWA ZDROWIA I NACZELNEJ IZBY APTEKARSKIEJ

Informacja NFZ

Maseczka – mała, wielka sprawa

 

Szkolenia

WEBINARIUM “Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”

Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza 14.10.2020 r. o godz. 11.00 na bezpłatne webinarium pt. „Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”, w trakcie którego prowadząca Roksana…

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…