POWRÓT
09.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

MAFIA LEKOWA W ODWROCIE

W ciągu ostatniego roku prokuratura wszczęła niemal tyle samo postępowań, co przez poprzednie cztery lata łącznie. To efekt nowelizacji ustawy antywywozowej obowiązującej od czerwca 2019 r.

FUNDUSZE NA ROZWÓJ I SPŁATĘ DŁUGÓW

Producent szczepionek zdecydował się na podwyższenie kapitału zakładowego do kwoty nie wyższej niż 6,8 mln zł.

ZAPOTRZEBOWANIE NIE MALEJE

Spółka z branży kosmetycznej wprowadziła do obrotu maseczki medyczne, po wcześniejszym przeprowadzeniu procedury oceny zgodności dotyczącej wyrobów medycznych. Akcje spółki po godzinie 13 drożały o ponad 46 proc., do 0,32 zł.

WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD! SZUKAMY SZCZEPIONKI AŻ DO SKUTKU

Chociaż w obliczu zagrożenia korona wirusem doszło do bezprecedensowej mobilizacji naukowców i funduszy na całym świecie, nigdzie nie jest to tak widoczne jak w przypadku badań nad szczepionkami.

ZZPF: naszym priorytetem jest właściwe prawo, spokój pracowniczy, wiedza, profesjonalizm i pewność przyszłości

Więcej na pulsfarmacji.pl.

PRZEŁOMOWY CERTYFIKAT DLA IQOS

Amerykańska agencja potwierdziła, że produkt Philipa Morrisa „redukuje ryzyko zachorowania”, co otwiera drogę do marketingu. Ale nie w Polsce.

CHINY WALCZĄ Z USA O SZCZEPIONKOWE PRZYWÓDZTWO

Chiny walczą z USA o szczepionkowe przywództwo pandemia w 2020 r. rywalizacja mocarstw przeniosła się z kosmosu w sferę medycyny.

ZIOŁA PACHNĄ PIENIĘDZMI

Plantacja ziół to świetny pomysł na biznes. Przewidywane zyski rozpalają wyobraźnię, ponieważ przychód z hektara może wynieść nawet 50 tys. zł.

W KLASZTORNEJ APTECE I W SZPITALU. INTRYGUJĄCA WYSTAWA W OPACTWIE BENEDYKTYNÓW W TYŃCU

Na tej wystawie znajdziemy elementy wyposażenia dawnych aptek, w których farmaceuta sam sporządzał leki. Można zobaczyć prasę do suszonych ziół, jak też poczuć ich zapach. Muzeum Opactwa Benedyktynów w Tyńcu zaprasza do sprawdzenia, czym dawniej leczono, jak rozwijały się apteki i jaki wpływ na nie miały klasztory, atak że-co zmieniło się w podejściu do zdrowia.

Inne

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 104/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 104/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.