Zadzwoń:
(22) 490 31 41
Zarejestruj się
Newsy
Prawo
Artykuły
Partnerzy
Szkolenia
Newslettery
Kontakt
Konsultacje
POWRÓT
08.12.2022 r.
News
W POLITYCE LEKOWEJ PAŃSTWA WCIĄŻ DOCHODZĄ NOWE WYZWANIA
„Polityka Lekowa Państwa 2018-2022” to strategiczny dokument, który wyznacza kierunki w gospodarowaniu zasobami przeznaczonymi na leczenie, a zawarte w nim zapisy można zestawiać z podejmowanymi działaniami i ocenić, czy ich przebieg i tempo są właściwe. Taką próbę podjęli uczestnicy panelu otwierającego 14. edycję konferencji Polityka lekowa.
PANDEMIA OPÓŹNIŁA ROZPOZNAWANIE CHORÓB PŁUC
Podczas ostatniego panelu 14. edycji konferencji Polityka lekowa, organizowanej przez „Puls Medycyny”, eksperci dyskutowali o tym, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na leczenie chorób płuc w kontekście długu zdrowotnego.
TELEMEDYCYNA I ZDROWIE CYFROWE: MOŻNA SZYBCIEJ, WIĘCEJ I LEPIEJ
„Nadal jesteśmy wyizolowaną wyspą, na której dużo się mówi, dużo debatuje, a nie podejmuje decyzji. Nakazujemy, karzemy, a nie idą za tym żadne pieniądze za dodatkowe świadczenia” – mówił prof. Maciej Banach podczas panelu „Telemedycyna i zdrowie cyfrowe. Czego uczą nas kolejne fale pandemii?” w ramach konferencji Polityka lekowa. Poglądowi o zbyt powolnej transformacji w tym zakresie stanowczo zaprzeczał przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia.
NADUŻYWANE ANTYBIOTYKI CORAZ CZĘŚCIEJ ZAWODZĄ
Z powodu infekcji wywołanych bakteriami antybiotykoopornymi na świecie umiera ok. 2 mln osób rocznie. Według szacunków WHO, jeżeli nic nie zrobimy, to w 2050 r. liczba zgonów z tego powodu przekroczy 10 mln, czyli więcej niż wskutek wszystkich nowotworów. To problem, który ma także poważne następstwa ekonomiczne. Komisja Europejska ocenia, że dodatkowe koszty leczenia związanego z antybiotykoopornością wyniosą ok. 1,5 mld euro rocznie.
DOBRY ROK MIJA I DOBRY NADCHODZI DLA PACJENTÓW REUMATOLOGICZNYCH
Rok 2022 przyniósł wiele sukcesów polskiej reumatologii. Udało się wdrożyć nowe programy i terapie. Pojawiły się korzystne zmiany na liście leków refundowanych. Planowane jest też wprowadzenie programu Kompleksowej opieki nad chorym z wczesnym zapaleniem stawów (KOWZS). O pozytywnych zmianach i kolejnych wyzwaniach w polskiej reumatologii dyskutowali eksperci podczas 14. edycji konferencji Polityka lekowa.
CHOROBA NIE WYBIERA
Choroby rzadkie nie tylko powinny ale muszą stać się priorytetem zdrowotnym państwa – tak jednogłośnie stwierdzili eksperci biorący udział w panelu 14. edycji konferencji Polityka lekowa, zatytułowanym „Czy w obliczu długu zdrowotnego jest jeszcze miejsce na priorytet dla chorób rzadkich?”.
Kongres Zdrowia Publicznego (8-9 grudnia 2022 r.)
W dniach 8-9 grudnia br. po raz dziewiąty odbędzie się Kongres Zdrowia Publicznego, w całości poświęcony zagadnieniom zdrowia publicznego w Polsce.
Gliwice/ Obiecujące wyniki stosowania radiochirurgii w leczeniu arytmii serca
Więcej na naukawpolsce.pl
Decyzja wycofania z obrotu 26/2022 z dnia 2022-12-07
Nazwa: Bisoratio ASA: Moc: 5 mg + 75 mg; Postać: Kapsułki twarde; Podmiot odpowiedzialny: Actavis Group PTC ehf.; Produkt sfałszowany: Nie
Komunikat URPL
Nurofen Plus (kodeina/ibuprofen): poważne zaburzenia kliniczne, w tym nerkowa kwasica kanalikowa i ciężka hipokaliemia, wynikające z długotrwałego stosowania połączenia kodeiny i ibuprofenu w dawkach większych niż zalecane z powodu uzależnienia od kodeiny
Zarządzenia Prezesa NFZ
Zarządzenia Prezesa NFZ Nr 161/2022/DSOZ z dnia 07-12-2022 zmieniające zarządzenie w sprawie umów o realizację programu pilotażowego dotyczącego leczenia ostrej fazy udaru niedokrwiennego za pomocą przezcewnikowej trombektomii mechanicznej naczyń domózgowych lub wewnątrzczaszkowych
Copyright
Pharma.info.pl 2005-2025
|
Polityka prywatności
Projekt i realizacja:
RoyalArt.pl