POWRÓT
08.09.2020 r.

News

SZTURM NA APTEKI W MAŁOPOLSCE. WSZYSCY PYTAJĄ O SZCZEPIONKI PRZECIWKO GRYPIE

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zwiększenie dostępności szczepionek przeciwko grypie. Zdaniem Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy osoby, które zaszczepią się przeciw grypie, „mogą być bardziej odporne na zakażenie wirusem SARS-CoV-2”.

WIDAĆ JUŻ POWIKŁANIA PO COVID-19

Zauważamy powikłania sercowe u osób, które przeszły chorobę bezobjawowo – mówi prof. dr hab. med. Dariusz A. Kosior, kierownik Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

LEKI W PLASTRACH?

Firmy z sektora farmaceutycznego eksperymentują z plastrami medycznymi. Mają one w kontrolowany sposób aplikować pacjentom mniejsze dawki leków przy takiej samej skuteczności oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań. Swój udział w opracowywaniu nośników tego typu mają polscy naukowcy.

Lekarze sprzeciwiają się nowej strategii walki z Covid-19

Więcej na polityka.pl.

Sanepidy nie chcą kierować pacjentów na testy na koronawirusa. Kto ma to zatem robić?

Więcej na tokfm.pl.

Będą zmiany dotyczące noszenia maseczek. Jakie?

Więcej na politykazdrowotna.com.

Rzecznik MŚP kieruje do Ministra Zdrowia pytanie ws. uprawnienia pracowników sklepów do samodzielnego egzekwowania obowiązku zakrywania ust i nosa przez klientów (komunikat)

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców skierował wystąpienie do Ministra Zdrowia w związku z wątpliwościami, co do uprawnienia pracownika sklepu lub innego obiektu handlowego do samodzielnego egzekwowania od klientów obowiązku zakrywania ust i nosa oraz ewentualnej odpowiedzialności pracownika/przedsiębiorcy z tego tytułu.

 

Prawo

Informacja NIL

Konferencja Komisji Bioetycznych – 25 września 2020 r.

Informacja GIS

Strategia walki z pandemią Covid-19

 

Szkolenia

Fundacja K.I.D.S. nie zwalnia tempa! Rusza z serią webinarów i ogłasza konkurs dla szpitali

Klub Innowatorów zaprasza na serię webinarów, podczas których eksperci z całego świata zgłębią zagadnienia poszczególnych rozwiązań. Pierwsza wideokonferencja ,,Szpitale Przyszłości: #1 Telemedycyna’’ odbędzie się 08.09.2020 o godz. 15.00, a jej…

Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM 2020 „Nowe wyzwania, szanse i zagrożenia dla branży farmaceutycznej”

Europejskie Centrum Biznesu oraz Partnerzy Merytoryczni mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 36. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Farmaceutycznego POLFARM, który odbędzie się 22 września 2020 r. w formule online.…