Zadzwoń:
(22) 490 31 41
Zarejestruj się
Newsy
Prawo
Artykuły
Partnerzy
Szkolenia
Newslettery
Kontakt
Konsultacje
POWRÓT
07.11.2022 r.
News
NOWY MODEL DĄŻENIA DO POPRAWY DIAGNOSTYKI I LECZENIA ASTMY W POLSCE
Niedawno zakończyło się VII Kliniczne Forum Ekspertów organizowane cyklicznie przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. W jego ramach odbyła się sesja plenarna Koalicji na Rzecz Leczenia Astmy. O spotkaniu koalicjantów oraz o przyszłości Koalicji rozmawiamy z prof. Markiem Kulusem, jej przewodniczącym, kierownikiem Kliniki Pneumonologii, Alergologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
GŁĘBOKA REMISJA ASTMY CIĘŻKIEJ MOŻLIWA DZIĘKI TERAPII BIOLOGICZNEJ
Program lekowy B.44 i dostępna w nim terapia biologiczna zasadniczo zmieniają leczenie chorych na ciężką astmę eozynofilową. Pacjenci mają szansę na istotną poprawę jakości życia, a także na remisję samej astmy. Opowiada o tym w wywiadzie specjalista chorób płuc i alergologii dr n. med. Rafał Dobek.
W KIERUNKU KARDIOLOGII PERSONALIZOWANEJ
Podczas ostatniego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego szczególne wyróżnienie spotkało dr. hab. n. med. Mariusza Tomaniaka. W jego pracach, za które został nagrodzony Kapituła PTK doceniła prezentowaną wizję kardiologii personalizowanej, wykorzystującej dostępne nowoczesne technologie inwazyjne i nieinwazyjne na każdym etapie postępowania z pacjentem.
W Korei opracowano rozrusznik serca cieńszy od ludzkiego włosa
Więcej na dzienniknaukowy.pl.
WYNIKI BADAŃ RWE ODKRYWAJĄ SKUTECZNOŚĆ INTERWENCJI W ASTMIE CIĘŻKIEJ
Badania real life dotyczące leczenia ciężkiej postaci astmy pokazały, że korzyść z zastosowania terapii biologicznej z użyciem przeciwciał monoklonalnych odnosi znacznie szersza populacja chorych, niż ta zakwalifikowana do badań randomizowanych. O znaczeniu badań typu RWE rozmawiamy ze specjalistą chorób płuc i alergologii prof. Maciejem Kupczykiem.
NIE BRAK WYZWAŃ W LECZENIU OSÓB Z RZADKIMI CHOROBAMI EOZYNOFILOWYMI
EGPA i HES to rzadkie choroby eozynofilowe, chociaż – jak podkreślają specjaliści – trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ilu jest w Polsce potencjalnych chorych. Z jednej strony wynika to z braku rejestrów, a z drugiej – niskiej świadomości nt. tych chorób nawet w środowisku lekarskim.
Eksperci: rdzeniowy zanik mięśni (SMA) jest od czterech lat skutecznie leczony w Polsce
Polska znalazła się w czołówce krajów europejskich w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Sukces rozpoczął się w styczniu 2019 roku, kiedy to pacjenci otrzymali dostęp do pierwszej przełomowej terapii w ramach programu lekowego B.102. Około czteroletni okres obserwacji programu leczenia wskazuje na wysoką skuteczność terapii, która nie tylko zatrzymuje postęp choroby, ale również znacząco poprawia stan zdrowia pacjentów. Nusinersen jest skuteczny u wszystkich leczonych chorych na SMA – podkreślali eksperci debaty prezentującej najważniejsze dane z raportu pt. „Rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Efekty leczenia SMA w Polsce. Nowa jakość życia pacjentów i opiekunów”, która odbyła się 3 listopada br., w Centrum Prasowym PAP.
Projekt rozporządzenie Ministra Zdrowia
Projekt rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia
Komunikat AOTMiT
Posiedzenie Rady Przejrzystości 44/2022 w dniu 07.11.2022 r. – Aktualizacja
Copyright
Pharma.info.pl 2005-2025
|
Polityka prywatności
Projekt i realizacja:
RoyalArt.pl