POWRÓT
07.10.2020 r.

News

GDZIE SĄ SZCZEPIONKI NA GRYPĘ?

By uniknąć podwójnej fali zakażonych – grypą i koronawirusem – Ministerstwo Zdrowia zapowiadało ułatwiony dostęp do szczepionek. Ale szczepionek na grypę brakuje już w całym kraju.

FUNDUSZE NA DALSZE BADANIA

Dwa projekty Celon Pharmy otrzymały rekomendację do dofinansowania. Łączna kwota grantów to 26,8 mln zł. Pierwszy projekt, ma otrzymać 18,7 mln zł dofinansowania w ramach Szybkiej Ścieżki NCBiR. Całkowity jego koszt to 36,4 mln zł.

PRZECIWCIAŁA EKONOMII

Jeżeli – jak przyjęło się twierdzić – pieniądz jest krwiobiegiem gospodarki, to ostatnie miesiące pokazały, że ochrona zdrowia jest jej systemem odpornościowym.

DONALD TRUMP ZDEJMUJE MASKĘ

Prezydent postanowił przekuć swoją walkę z chorobą w oręż w kampanii wyborczej. Jednak zdaniem krytyków zachowuje się nieodpowiedzialnie.

CZTERY NOWE SPÓŁKI WKUPIŁY SIĘ W ŁASKI DROBNYCH

We wrześniu inwestorzy indywidualni nadal najchętniej handlowali akcjami Biomedu-Lublin, ale w rankingu popularności pojawiły się także nowe walory.

Zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk przedstawili propozycje rozwiązań umożliwiających lepszą egzekucję obostrzeń obowiązujących w czasie pandemii.

Immunolodzy wątpią w wysoką skuteczność pierwszych szczepionek p. COVID-19 w hamowaniu pandemii

Więcej na rynekzdrowia.pl.

KOMUNIKAT PRASOWY MINISTERSTWA ZDROWIA I NACZELNEJ IZBY APTEKARSKIEJ

Farmaceuci i apteki są jednym z mocnych filarów systemu ochrony zdrowia w Polsce. Odwiedzane przez dwa miliony pacjentów dziennie, zapewniają bezpieczeństwo lekowe nie tylko w dobie pandemii. Z uwagi na sygnalizowane od wielu lat problemy, ograniczenia czy zjawiska patologiczne, Ministerstwo Zdrowia oraz Naczelna Izba Aptekarska zdecydowali o podpisaniu w dniu 5.10.2020 r. strategicznego dokumentu ramowego, który definiuje te negatywne elementy, jednocześnie zakreślając ramy czasowe potrzebne do ich rozwiązania i naprawy.

 

Prawo

Informacja NFZ

Przekroczenie 103 miliardów złotych na świadczenia medyczne oraz wzrost nakładów praktycznie we wszystkich rodzajach świadczeń zakłada plan finansowy NFZ na 2021 rok, który zatwierdził Minister Zdrowia w porozumieniu z Ministrem Finansów

Komunikat NFZ-DEF

Koszty całkowitego budżetu na refundację w okresie styczeń – sierpień 2020 r.

Zarządzenie NFZ Nr 155/2020/DSOZ

Zarządzenie NFZ Nr 155/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne oraz leczenie szpitalne – świadczenia wysokospecjalistyczne

 

Szkolenia

WEBINARIUM “Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”

Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza 14.10.2020 r. o godz. 11.00 na bezpłatne webinarium pt. „Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”, w trakcie którego prowadząca Roksana…

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…