POWRÓT
07.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

BRAK OZNACZONEJ CENY NIE OZNACZA BRAKU REKLAMY

Przy ocenie, czy doszło do złamania zakazu reklamy aptek, kluczowe są intencje właściciela placówki. Sam fakt, że w gazetce promocyjnej rozdawanej w aptece nie było uwidocznionych cen poszczególnych produktów, nie oznacza bynajmniej, że nie może być mowy o naruszeniu prawa farmaceutycznego. Wynika tak z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sprawa była pokłosiem decyzji wydanej przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.

CZY EPIDEMIA POGRĄŻY TRUMPA? 50 TYS. ZAKAŻEŃ DZIENNIE

W ostatnich dniach Stany Zjednoczone notują ok. 50 tys. nowych przypadków dziennie, z czego najwięcej w rządzonych przez Republikanów Teksasie i na Florydzie. Jak pandemia wpłynie na nadchodzące wybory?

POTENCJAŁ LEŻY W TURCJI

Producent szczepionek przedstawił informacje o zawartej w kwietniu umowie ze stambulską firmą Valentis Laboratuvarlari. Kontrakt dotyczy dostawy i dystrybucji leku lubelskiej spółki Onko BCG 100, używanego w leczeniu nieinwazyjnych guzów pęcherza moczowego.

KORONAWIRUS PRZYSPIESZYŁ ROZWÓJ E-ZDROWIA

E-recepty sprawdziły się w praniu, a pacjenci chętniej korzystają z teleporad i e-wizyt. Na rozwój elektronicznych systemów w służbie zdrowia pieniądze ma dać UE.

NOWY SPOSÓB WALKI Z BEZSENNOŚCIĄ

Problemy ze snem to choroba cywilizacyjna, dlatego technologia jest także wykorzystywana przynajmniej do ich ograniczenia.

Komunikaty

Komunikat bezpieczeństwa URPL

Lynparza (olaparyb): Ryzyko błędów medycznych związane z nową postacią farmaceutyczną leku.

Inne

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 100/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 100/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczeń zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Informacja MZ

E-skierowania a kody resortowe.

Informacja CSIOZ

REJESTR HURTOWNI FARMACEUTYCZNYCH NA PLATFORMIE REJESTRÓW MEDYCZNYCH PR 2.0.