POWRÓT
06.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

ULGA JEST NA WSZYSTKIE ZAORDYNOWANE LEKI

Od podatku można odliczyć wszelkie medykamenty zalecone przez lekarza specjalistę, również związane z innym schorzeniem niż to, w związku z którym orzeczono o niepełnosprawności – wyjaśnił dyrektor KIS.

NIE TAKA E-RECEPTA STRASZNA, JAK JĄ MALUJĄ

Nie pozwólmy, by z powodu cyfrowej fobii polskie apteki coraz bardziej odstawały od światowej farmacji, która informatyzuje się na potęgę.

MZ ROZWAŻA DOFINANSOWANIE NOCNYCH DYŻURÓW APTEK

Problem nocnych dyżurów w aptekach może zostać w końcu rozwiązany. Resort zdrowia nie wyklucza wprowadzenia narzędzi do skutecznego egzekwowania tego obowiązku przez samorządy. Oprócz bata wprowadzona może być również marchewka, czyli dofinansowywania do działalności aptek w porach nocnych oraz w dni wolne od pracy.

MACIEJ WIECZOREK: KRYZYS ZWERYFIKOWAŁ MODNE TEORIE

Gdybyśmy więcej inwestowali w nowe leki, być może nie obudzilibyśmy się w warunkach globalnej pandemii mówi inwestor i prezes Celon Pharmy. Sam kupuje tylko to, co rozumie.

DOMOWA CHEMIOTERAPIA

Tysiące ludzi chorujących na nowotwory wymaga regularnej chemioterapii. Jednak w czasie epidemii każdy pobyt w szpitalu zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem. Jak to można pogodzić?

I KAMIENI KUPA – CD.

Prof. Mariusz Z. Ratajczak i prof. Wiesław W. Jędrzejczak odpowiadają na tekst o firmach biotechnologicznych.

WOLTA W SPRAWIE TESTÓW

Testy antygenowe na koronawirusa, które Ministerstwo Zdrowia chciało reklamować ze względu na niską skuteczność, mają być używane na oddziałach ratunkowych.

Inne

Informacja CSIOZ

UDOSTĘPNIENIE NOWEJ WERSJI REJESTRU HURTOWNI FARMACEUTYCZNYCH.

Informacja ABM

ABM przekaże 100 mln na leczenie nowotworów przełomową terapią CAR-T cells.