POWRÓT
06.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

NOWA OSŁONA STRONY PHARMA.INFO.PL

Prezentujemy Państwu nową odsłonę strony pharma.info.pl! Jest ona świeża, bardziej czytelna dzięki czemu mamy nadzieję, że poruszanie na niej będzie dla Państwa dużo prostsze i przyjemniejsze! W razie problemów zadzwoń – tel. (22) 490-31-41 lub napisz – info@pharma.info.pl.

 

News

TESTOWANIE BĘDZIE POWSZECHNE?

Coraz więcej państw zastanawia się, jak w sytuacji pandemii koronawirusa stopniowo przechodzić do normalności. Oprócz noszenia maseczek i dystansu w kontaktach społecznych najprawdopodobniej czeka nas również masowe testowanie. Świat w tej dziedzinie robi olbrzymie postępy.

PŁYN ODKAŻAJĄCY, A NIE PAPIEROSY

Z pewnym zaskoczeniem przeczytałem, że koncerny tytoniowe biorą udział w pracach nad szczepionką na koronawirusa. Jednym z takich koncernów jest Philip Morris. Skąd pomysł, żeby włączyć się w te prace?

COVID-19, TYDZIEŃ DWUDZIESTY TRZECI

Nadal ponad 4,5 mld osób ze 110 krajów ma zalecenie pozostania w domach, choć prawie wszędzie ogłaszane są długoterminowe plany wychodzenia z kwarantanny. Według danych gromadzonych przez Johns Hopkins University (w poniedziałek, 4 maja) w 210 państwach i terytoriach grupa zarażonych koronawirusem przekroczyła 3,5 mln, a liczba ofiar śmiertelnych – 250 tys., z czego 90 proc. przypada na Europę i USA.

PACJENCI GORSZEGO SORTU?

Czy chorzy na COVID-19 leczeni w powiatowych szpitalach przerobionych na zakaźne mają mniejsze szanse na przeżycie?

Maseczka zabija wirusy. Opracowali ją polscy naukowcy

Więcej na polsatnews.pl.

BioMaxima S.A. rozpoczyna sprzedaż analizatorów do badania pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2, planuje wprowadzić test antygenowy

BioMaxima S.A., notowany na NewConnect polski producent podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także dystrybutor odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro, rozpoczął sprzedaż analizatorów immunochemicznych iFlash 1800 służących wykrywaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pierwszy z systemów zostanie zainstalowany w jednym ze Szpitali Miejskich przekształconych obecnie w szpital jednoimienny zakaźny i będzie służył do badań przeciwciał klasy IgM i IgG u osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

AstraZeneca i Uniwersytet w Oxfordzie ogłaszają przełomowe porozumienie dotyczące szczepionki przeciwko COVID-19

AstraZeneca i Uniwersytet w Oxfordzie ogłosiły porozumienie w sprawie rozwoju i globalnej dystrybucji opracowanej na Uniwersytecie potencjalnej, rekombinowanej szczepionki adenowirusowej, która zapobiegałaby zakażeniu COVID-19 przez SARS-CoV-2.

 

Komunikaty

Komunikat GIF

Ostrzeżenie EMA przed stosowaniem niepotwierdzonych terapii komórkowych.

 

Inne

Informacja MZ

Stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej dotyczące przeprowadzania badań bilansowych u dzieci w czasie trwania pandemii COVID-19.

Informacja MZ

Wykaz obowiązujących opinii konsultantów krajowych, o których mowa w art. 40 ust. 1 ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, wraz z terminem ich obowiązywania.