POWRÓT
05.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

NOWA OSŁONA STRONY PHARMA.INFO.PL

Prezentujemy Państwu nową odsłonę strony pharma.info.pl! Jest ona świeża, bardziej czytelna dzięki czemu mamy nadzieję, że poruszanie na niej będzie dla Państwa dużo prostsze i przyjemniejsze! W razie problemów zadzwoń – tel. (22) 490-31-41 lub napisz – info@pharma.info.pl.

 

News

USA. EKSPERYMENTALNE LECZENIE. REMDESIVIR TRAFI DO PACJENTÓW

Czy remdesivir będzie lekiem na koronawirusa? Producent eksperymentalnego leku mówi, że w sytuacji, kiedy nie ma alternatywnych metod walki z epidemią, a ten specyfik daje szansę na uratowanie życia wielu ludziom, warto po niego sięgnąć.

NAUKOWCY STWORZYLI POWŁOKĘ DO OCHRONY PRZED WIRUSEM

Naukowcy z Hongkońskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki (HKUST) stworzyli preparat, który jest w stanie przez 90 dni chronić powierzchnie przed wirusami i bakteriami.

PRZYBYŁO 76 TON ARTYKUŁÓW MEDYCZNYCH

Niełatwe zadanie spadło na firmę logistyczną Polfrost, która zadeklarowała, że tak zadba o odpowiednie rozmieszczenie zamówionych przez Grupę Neuca artykułów medycznych, aby mogły być przewiezione jednym rejsem z Szanghaju do Warszawy.

ANALITYCY TYPUJĄ 9 SPÓŁEK NA MAJ

Asseco SEE, Biomed Lublin, BoomBit, Brand24, Budimex, Grupa Azoty, PKN Orlen, Rainbow Tours i Unimot to tytułowa dziewiątka wskazana przez analityków technicznych do majowego portfela akcji.

ROSJA JUŻ NIE JEST OAZĄ BEZPIECZEŃSTWA

Jeszcze nie tak dawno rosyjski przywódca mówił, że epidemia jest pod kontrolą. Teraz lawinowo przybywa zakażeń i ofiar koronawirusa.

CELON PHARMA

Firma farmaceutyczna otrzymała dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 31,2 mln zł na projekt serotoninergicznej terapii przeciwbólowej opartej na agoniście receptora 5-HT7.

 

Komunikaty

Komunikat EMA

Komunikat EMA dot. rozpoczęcia przeglądu etapowego (rolling review) remdesiwiru wskazanego do stosowania w leczeniu COVID 19.

Komunikat NFZ- DGL

Komunikat dotyczący średniego kosztu rozliczenia wybranych substancji czynnych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii za okres od stycznia 2018 r. do lutego 2020 r.

Komunikat AOTMiT

19/2020 POSIEDZENIE RADY PRZEJRZYSTOŚCI.

 

Inne

Informacja NIA

ZMIANA KATEGORII DOSTĘPNOŚCI Z LZ NA RP DLA PRODUKTÓW LECZNICZYCH FANDHI.

Informacja NIA

STANOWISKO PREZYDIUM NRA DOTYCZĄCE PRZEDSĄDOWEGO WEZWANIA SPÓŁKI DR. MAX.

Zarządzenie NFZ Nr 65/2020/DSOZ

Zarządzenie Nr 65/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Informacja EMA

NOTICE TO STAKEHOLDERS QUESTIONS AND ANSWERS ON REGULATORY EXPECTATIONS FOR VETERINARY MEDICINAL PRODUCTS DURING THE COVID-19 PANDEMIC.