POWRÓT
04.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

NOWA OSŁONA STRONY PHARMA.INFO.PL

Od dziś prezentujemy Państwu nową odsłonę strony pharma.info.pl! Jest ona świeża, bardziej czytelna dzięki czemu mamy nadzieję, że poruszanie na niej będzie dla Państwa dużo prostsze i przyjemniejsze!

 

News

KORONAWIRUS BĘDZIE Z NAMI ISTNIAŁ BARDZO DŁUGO LUB ZAWSZE

Wywiad z dr. Michałem Kaszubą, genetykiem i prezesem poznańskiej firmy GenXone.

ATOMOWA BOMBA BAKTERIOLOGICZNA

Wielu naukowców krytykowało decyzję o przekazaniu Chinom technologii umożliwiającej stworzenie laboratorium P4. Dodatkowo od stycznia 2018 roku pracownicy ambasady amerykańskiej w Pekinie informowali o niewystarczających środkach bezpieczeństwa w ośrodku.

WYCENY RYNKOWE FAWORYTÓW ROSNĄ JAK NA DROŻDŻACH

Mimo bardzo zmiennych nastrojów na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których wyceny osiągnęły rekordowe poziomy cenowe. Czy wciąż warto je mieć w portfelu?

KTO WALCZY Z EPIDEMIĄ, NIE PŁACI DANIN DO BUDŻETU

Importerzy maseczek ochronnych i respiratorów niezbędnych do zwalczania pandemii koronawirusa nie muszą martwić się o cło i VAT od importu. Nie ma też podatku od darowizn wyrobów medycznych, czy to krajowych, czy sprowadzonych z zagranicy.

SZYJESZ MASECZKI? MOŻESZ MIEĆ NIEZAPOWIEDZIANĄ KONTROLĘ

Rząd ma furtkę do tego, aby sprawdzać ceny sprzedaży środków ochrony indywidualnej z pominięciem istotnych przepisów prawa przedsiębiorców. Inspekcje mogą więc wejść do firm nawet bez obecności ich właścicieli. Dziś mają zakończyć się konsultacje projektu rozporządzenia ministra rozwoju w sprawie maksymalnych marż hurtowych i detalicznych stosowanych w sprzedaży niektórych maseczek.

SZCZEPIONKA JEST NAJWAŻNIEJSZA

Miliarder i filantrop Bill Gates opowiada się za współpracą z Chinami. – To nie czas na ich potępianie – ocenia.

TEN KRYZYS NAS ZMIENI, NIE ZRUJNUJE

„To będzie kryzys gorszy od tego z lat 20. poprzedniego wieku”, „Świat nie będzie taki sam” – media co rusz przytaczają podobne opinie. Czy powinny one budzić w nas lęk?

POLSKI DRON GOTOWY DO WALKI Z COVID-19

Więcej na wyrobymed.pl.

 

Rozporządzenia

Dz. U. 2020 R. POZ. 792

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

Komunikaty

Komunikat NFZ- DGL

Informację o wielkości kwoty refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych wraz z podaniem kodu identyfikacyjnego EAN (GTIN) lub innego kodu odpowiadającego kodowi EAN (GTIN) za miesiąc styczeń 2020 r.

Komunikat MZ

Komunikat dotyczący obwieszczeń Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.