POWRÓT
03.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

EPIDEMICZNE SŁOWA TRUDNO ZAWŁASZCZYĆ DLA BIZNESU

Wiele firm chce zastrzec znak towarowy kojarzący się z wirusem. To skomplikowane prawnie.

FM LOGISTIC Z CERTYFIKATEM DOBREJ PRAKTYKI DYSTRYBUCJI

Magazyn w Błoniu k. Warszawy, gdzie FM Logistic CE pod nazwą FM Health prowadzi centrum dystrybucyjne dedykowane sektorowi farmaceutycznemu, został wyróżniony przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny certyfikatem Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD) dla Dystrybutora Handlowego.

DARMOWY LEK NIE OD SPECJALISTY

Wpadka Ministerstwa Zdrowia! Okazuje się, że resort nie zdążyt na czas dostosować systemów informatycznych, które miaty pozwolić lekarzom specjalistom na wypisywanie e-recept na darmowe leki dla seniorów!

Krajowi producenci leków oczekują na stanowisko Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie wprowadzenia rozwiązań wzmacniających bezpieczeństwo lekowe Polaków do ustawy o Funduszu Medycznym

Krajowi wytwórcy postulują, by do projektu tworzącego Fundusz Medyczny włączyć Refundacyjny Tryb Rozwojowy (RTR). To mechanizm premiujący tych producentów, którzy wytwarzają leki w Polsce i dla których Polska nie jest jedynie rynkiem zbytu.

Ruch kropelek oddechowych, parowanie i rozprzestrzenianie się pandemii typu COVID-19. Nowa analiza matematyczna

Więcej na : zdrowie.wprost.pl.

MZ do RPO: „terapie konwersyjne” niezgodne z aktualną wiedzą medyczną

Minister Zdrowia stanowczo potępia wszelkie przejawy dyskryminacji wobec pacjentów – zarówno ze względu na orientację seksualną, jak i niepełnosprawność, otyłość, zaburzenia rozwojowe i choroby psychicznie.

Ministerstwo Zdrowia: Nie ma planów, by szczepionka na COVID-19 była obowiązkowa. Jak na razie takiej szczepionki nie ma

Więcej na polskatimes.pl.

Inne

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 99/2020/DSO

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 99/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 97/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 97/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne oraz leczenie szpitalne – świadczenia wysokospecjalistyczne.

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 98/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 98/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie warunków umów o udzielanie onkologicznych świadczeń kompleksowych.