POWRÓT
02.09.2020 r.

News

PANDEMICZNE CENTRUM ŚWIATA JEST W INDIACH

Od kilku dni drugi pod względem ludności kraj na świecie przoduje, jeśli idzie o liczbę wykrywanych przypadków zakażenia wirusem.

PODWÓJNA OCHRONA

Uodparniając się w tym roku przeciwko grypie i pneumokokom, pomożesz ochronie zdrowia w najtrudniejszym okresie epidemii Covid-19. I dasz do myślenia prezydentowi, by nie lekceważył promowanych przez państwo szczepień.

NOŻYCZKI JUŻ TNĄ

W cieniu setek badań nad szczepionką i lekami mającymi powstrzymać obecną pandemię rozgrywa się kolejny etap rewolucji naukowej, związanej z metodą edycji genów CRISPR/Cas9.

JESTEŚMY TYM, CO JEMY

O priorytetach w leczeniu i zarządzaniu służbą zdrowia z prof. nadzw. dr. hab. n. med. Janem Krakowiakiem, prezesem Poddębickiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. rozmawia Danuta Klimek.

ZIOŁO NA BOSTONKĘ

Leczenie choroby bostońskiej to tak naprawdę łagodzenie objawów schorzenia i wzmacnianie organizmu, by sam szybko uporał się z infekcją. Często nie trzeba nawet sięgać po leki, bo wystarczają preparaty ziołowe.

Szybki test w kierunku COVID-19 bez laboratorium?

Więcej na rynekzdrowia.pl.

Polska w ostatniej trójce Europy pod względem oceny systemu opieki zdrowotnej

Jeszcze przed okresem przypadającym na szczyt kryzysu związanego z SARS-CoV-2 jedynie 38% polskich pacjentów wyraziło zadowolenie z systemu opieki zdrowotnej – wynika z najnowszego raportu STADA Health Report 2020 – co stawia Polskę na trzeciej od końca pozycji pośród wszystkich 12 ankietowanych krajów.

 

Prawo

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 1507

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 1 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 1506

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 1 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego

Projekt Ministra Zdrowia

Projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 135/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 135/2020/DSOZ w sprawie umów o realizację programu pilotażowego w zakresie koordynowanej opieki medycznej nad chorymi z neurofibromatozami oraz pokrewnymi im rasopatiami