POWRÓT
01.10.2020 r.

News

APTEKA MA PRAWO NIE WYDAĆ LEKÓW

W wyniku kontroli w aptece wojewódzki inspektor farmaceutyczny cofnął właścicielce zezwolenie na jej prowadzenie. Ustalił, że w latach 2017–2018 apteka zrealizowała 47 zapotrzebowań dwóch poradni ambulatoryjnych, należących do jednego właściciela, na produkty lecznicze i wyroby medyczne na łączną kwotę prawie 772 tys. zł.

GRANTY NA WALKĘ Z PANDEMIĄ

Ruszyła już trzecia, czyli ostatnia runda konkursu z dotacjami na prace badawczo-rozwojowe wspomagające walkę z pandemią.

ZMIANY W PANELU WARTOŚCI ODŻYWCZEJ NA RYNKU USA W PRAKTYCE

W oparciu o zaktualizowane dane naukowe, badania żywieniowe i wkład opinii publicznej w dniu 27 maja 2016 r. Food and Drug Administration (Agencja Żywności i Leków) opublikowała ostateczne wytyczne dotyczące nowego Panelu Wartości Odżywczej dla żywności pakowanej. Producenci, których roczna sprzedaż wynosi 10 mln dol. USD lub więcej, musieli wprowadzić nowy sposób znakowania do 1 stycznia 2020 r„ natomiast producenci, których roczna sprzedaż wynosi mniej niż 10 mln dol. USD, muszą spełnić ten warunek do 1 stycznia 2021 r.

TRZEBA SZYBKICH ZMIAN W SYSTEMIE LECZENIA RAKA PŁUCA

Renata Langfort: To jeden z najczęstszych nowotworów w Polsce. Najczęściej prowadzi do śmierci pacjenta, zbyt dużo czasu mija bowiem od wykrycia do wdrożenia leczenia. Brakuje też nowoczesnych metod terapii.

MASTER PHARM

W wezwaniu na akcje producenta suplementów diety ogłoszonym pod koniec lipca wzywający nabyli łącznie 628 800 walorów spółki.

Raport Uczelni Łazarskiego: jak udostępniać i finansować innowacyjne terapie przeciwnowotworowe

Więcej na aptekarzpolski.pl.

Ekspert: aż 10 razy większe zainteresowanie szczepieniami przeciwko grypie

Więcej na naukawpolsce.pap.pl.

AstraZeneca przekazała w formie darowizny 45000 testów RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 w celu wsparcia testowania polskich pacjentów

Globalna firma biofarmaceutyczna przekazała 20000 testów diagnostycznych RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 na rzecz Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz kolejne 25000 Narodowemu Instytutowi Zdrowia Publicznego – Państwowemu Zakładowi Higieny. Ta liczba odpowiada liczbie testów wykonywanych w całej Polsce w ciągu 2-3 dni.

 

Prawo

Informacja MZ

Szczepionki przeciw grypie dla personelu medycznego

Informacja MZ

Więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19 i zaostrzenie obostrzeń w powiatach

 

Szkolenia

WEBINARIUM “Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”

Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza 14.10.2020 r. o godz. 11.00 na bezpłatne webinarium pt. „Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”, w trakcie którego prowadząca Roksana…

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…