POWRÓT
01.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

BIOTECHNOLOGIA NIERÓWNO ROŚNIE NA PANDEMII

Notowania niektórych reprezentantów branży w ostatnich miesiącach poszły w górę kilkakrotnie. Innych fala wzrostowa omija. Analizę sektora utrudnia niewielka liczba raportów specjalistów. To się zmieni?

OSTRE ZAWIROWANIA NA RYNKU APTEK

W marcu Polacy rzucili się na zakupy, nabywając na zapas lekarstwa i środki dezynfekujące. W kwietniu i maju sytuacja zmieniła się diametralnie. Nie jest pewne, czy cały 2020 r. branża zakończy wzrostem.

TWORZĄC REJESTRY I SYSTEMY, PAŃSTWO MUSI DOCHOWAĆ MAKSYMALNEJ STARANNOŚCI PRZY ZAPEWNIENIU ICH SZCZELNOŚCI

We wczorajszym wydaniu DGP napisaliśmy, że Ministerstwo Zdrowia złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie wyłudzania danych z systemu P1 – największej publicznej bazy danych o zdrowiu Polaków. Pytanie, czy to nie musztarda po obiedzie, skoro ktoś już dane w nielegalny sposób wyciągnął?

ZAMIAST TYGRYSA DZIKI KOT

WHO, a także wielu specjalistów na świecie, ciągle ostrzegają przed możliwym nadejściem „drugiej fali” epidemii COVID-19.

PIERWSZA GRA WIDEO NA RECEPTĘ

To nie żart! Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dała zielone światło pierwszej w historii terapii opartej na grach wideo w leczeniu dzieci z ADHD. Mowa o grze EndeavorRX od Akili Interactive, wcześniej znanej jako Project EVO, która pomaga pokonać zaburzenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

WIRTUALNA WARTOŚĆ DODANA

Przemysł farmaceutyczny zmienia obecnie swoją rolę – nie zajmuje się wyłącznie dostarczaniem leków, ale również wspieraniem pacjentów w profilaktyce i dbaniu o zdrowie. Wiąże się to z transformacją cyfrową, która jest istotnym trendem w globalnej branży ochrony zdrowia. Polpharma podąża w tym kierunku, stawiając na zaangażowanie i pomysłowość swojego zespołu.

OTO SMARTMASECZKA

Więcej na wyrobymed.pl.

PUBLICZNA STOMATOLOGIA UMIERA

Sytuacja jest zła już od wielu lat, ale teraz jest tragiczna. W lutym lekarze dentyści złożyli do dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wnioski o renegocjację umów z propozycją zmian stawek od 25 proc. do ponad 100 proc. w oparciu o własną kalkulację kosztów. Taki poziom wzrostu wyceny urealniłby koszty wykonywania usług, bo stawki nie zmieniły się od 12 lat. Za usunięcie czy wypełnienie zęba w 2008 i 2020 toku lekarz dentysta w ramach zawartej umowy otrzymywał tę samą kwotę – 40 zł brutto.