POWRÓT
01.06.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

EUROPEJSKI PACJENT GORSZEJ KATEGORII

Amerykańskie oraz południowokoreańskie służby lekowe zastanawiają się, czy wycofać z rynku metforminę zanieczyszczoną rakotwórczą substancją. Tylko w Europie nic się nie dzieje w tej sprawie.

INWESTORZY DOSTRZEGAJĄ POTENCJAŁ TKWIĄCY W OCHRONIE ZDROWIA

Najbliższe lata mogą należeć do spółek biotechnologicznych – uważają eksperci. Trwająca pandemia dodatkowo zwiększyła atrakcyjność tego sektora.

MARZENIA O LEKU WYWOŁUJĄ EUFORIĘ

Giełda > Wydaje się, że najbliżej opracowania szczepionki na Covid-19 jest amerykańska Moderna, której akcje zdrożały w tym roku o 178 proc. Stopy zwrotu z akcji innych spółek są nawet czterocyfrowe.

WYNAGRODZENIE ZA USŁUGI B+R KORZYSTA ZE ZWOLNIENIA PODATKOWEG

Wynagrodzenie wypłacane za prace badawczo-rozwojowe w formie licencji jest zwolnione z opodatkowania w specjalnej strefie ekonomicznej.

PRZEŁOMOWE ODKRYCIA W MEDYCYNIE

Na co dzień korzystamy z wielu rozwiązań z obszaru ochrony zdrowia, nie zdając sobie sprawy z tego, że ich twórcy byli Polakami. Niektóre odkrycia sięgają początków XX wieku. Inne właśnie powstają na naszych oczach.

UBEZPIECZ PRACOWNIKÓW NA WYPADEK COVID-19

Większość grupowych polis na życie zapewnia wypłatę w przypadku śmierci lub pobytu w szpitalu z powodu koronawirusa.

SIEĆ STRACHÓW

Wywołuje raka, koronawirusa, a co najmniej sklerozę – straszą przeciwnicy sieci 5G. Jednak naukowcy przekonują, że wcale nam nie zagraża. A na pewno zrewolucjonizuje nasze życie.

Prof. Pyrć: Koronawirusy zmieniają się stosunkowo powoli

Więcej na naukawpolsce.pap.pl.

Rozporządzenia

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 966

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Komunikaty

Komunikat Prezesa URPL

Komunikat Prezesa Urzędu z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie inspekcji badań klinicznych i kontroli systemów monitorowania bezpieczeństwa produktów leczniczych.

Inne

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 75/2020/DSOZ

Zarządzenie Nr 75/2020/DSOZ w sprawie powołania Zespołu do spraw przygotowania nowych zasad kwalifikacji i kategoryzacji podmiotów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Zarządzenia Prezesa NFZ Nr 73/2020/DSOZ

Zarządzenia 73/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.