Zadzwoń:
(22) 490 31 41
Zarejestruj się
Newsy
Prawo
Artykuły
Partnerzy
Szkolenia
Newslettery
Kontakt
Konsultacje
POWRÓT
27.11.2020 r.
News
NEUCA ZASKOCZYŁA WYNIKAMI
Rynek hurtu aptecznego niemal stoi w miejscu, a jedyny giełdowy dystrybutor farmaceutyczny rośnie powyżej prognoz analityków.
SZCZEPIĆ. ALE JAK?
Kolejne koncerny farmaceutyczne informują, że mają już gotowe szczepionki na SARS-CoV-2. Jednak wraz z rozpoczęciem sprzedaży tych preparatów pojawi się pytanie: kogo szczepić w pierwszej kolejności?
SZCZEPIENIE BEZ ZAUFANIA
Wprowadzanie nowego preparatu, na który czeka się jak na zbawienie, jest jak wejście na pole minowe.
OBOWIĄZKOWE CZY NIEOBOWIĄZKOWE
Warto tu zwrócić uwagę na sformułowanie „obowiązku stosowania środków profilaktycznych i zabiegów”. Nie chodzi tu o osławione maseczki, bo te są wymienione niejako oddzielnie. Pozostaje jedyna możliwość pod tym enigmatycznym określeniem kryje się obowiązkowe szczepienie przeciwko koronawirusowi.
WYGASIĆ I USPOKOIĆ
Antybiotyki są jak ubrania z sieciówek: standardowa rozmiarówka, w którą wejdzie większość ludzi. Z kolei leki na wirusy bywają nawet jak krawiectwo haute couture: pod wymiar i dla wyjątkowego klienta. Reakcje organizmu na zakażenie wirusowe można w niektórych przypadkach porównać do sytuacji, w której wpuszcza się pięciolatka do kuchni, żeby posprzątał. Może i coś umyje, ale przy okazji stłucze najlepszy serwis – mówi prof.
KONCERN ASTRAZENECA POMYLIŁ DAWKI PODCZAS TESTÓW SZCZEPIONKI
Koncern AstraZeneca i naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przyznali się do błędu podczas testów skuteczności swojej szczepionki na Covid-19. Początkowo twierdzili, że średnia skuteczność ich szczepionki wynosi 70 proc.: 62 proc. przy przyjęciu dwóch dawek i 90 proc. przy jednej dawce. Mene Panglos, szef działu badań biofarmaceutycznych i rozwoju w AstraZeneca, przyznał jednak w wywiadzie dla „New York Timesa”, że podczas testów doszło do pomyłki w dawkowaniu.
PANDEMIA POD LUPĄ
Do końca roku będziemy zapewne obserwować powyżej 20 tys. zakażeń dziennie, być może więcej. Wszystko zależy od tego, czy społeczeństwo będzie stosować się do obostrzeń.
Rusza „SYGMO for COVID-19” – nowa polska platforma telemedyczna dla przedsiębiorstw i instytucji
Eksperci Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie we współpracy z firmą Grupa casusBTL opracowali aplikację zintegrowaną z innowacyjnym systemem telemedycznym do analizy objawów zakażenia koronawirusem. W oparciu o tę platformę podmioty mogą już świadczyć kompleksowe usługi telemedyczne.
MAN TGE – pojazd diagnostyczny do wykonywania testów koronawirusa
MAN Truck & Bus zaprojektował, we współpracy z uznanymi ekspertami w dziedzinie zdrowia, wyjątkowo innowacyjny pojazd diagnostyczny umożliwiający bezpieczne i szybkie diagnozowanie przypadków zakażenia SARS CoV-2.
Prawo
Zarządzenia Prezesa NFZ Nr 188/2020/DEF
Zarządzenia Prezesa NFZ Nr 188/2020/DEF w sprawie uruchomienia rezerwy ogólnej uwzględnionej w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2020 rok
DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2091
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
Copyright
Pharma.info.pl 2005-2025
|
Polityka prywatności
Projekt i realizacja:
RoyalArt.pl