News
CZY PERSONEL ZDĄŻY PRZED GRYPĄ?
Bezpłatne szczepionki dla wszystkich biorących udział w świadczeniach zdrowotnych obiecał na początku sierpnia były już wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Krótko po objęciu urzędu obietnicę ponowił nowy minister zdrowia Adam Niedzielski. I na obietnicach się skończyło, bo szczepionki nie dotarły ani do przychodni, ani do szpitali.
Reglamentacja szczepionek przeciw grypie nie spowodowała, że stały się dostępne. Nie mogą ich zdobyć nawet pielęgniarki, lekarze czy seniorzy 75 plus, którym należą się za darmo. Im grypa bliżej, tym większy bałagan.
NIE NADĄŻAMY ZA OSIĄGNIĘCIAMI MEDYCYNY
Tylko od stycznia br. w standardach ESMO (European Society for Medical Oncology – Europejskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej) dla 18 typów nowotworów pojawiło się 13 nowych substancji leczniczych. W przypadku samej białaczki szpikowej są to aż cztery nowe leki.
FM LOGISTIC ROZPOCZYNA KOLEJNY ETAP OBSŁUGI GRUPY POLPHARMA
Na początku sierpnia br., po uzyskaniu przez Grupę Polpharma zezwolenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF), wystartowały pierwsze operacje logistyczne w nowym rozbudowanym module platformy FM Health, największym centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Centralnej Europie, należącej do FM Logistic CE.
JEST POLSKI PROTOTYP SZCZEPIONKI NA COVID-19
Rząd nie wspiera nas w naszych pracach – mówi prof. Andrzej Mackiewicz, kierownik Katedry Biotechnologii Medycznej UM w Poznaniu. Na jakim etapie przygotowania szczepionki na koronawirusa jest Centrum Biologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu?
LECZENIE, KTÓRE PRZEŁAMAŁO POTĘGĘ NOWOTWORÓW
Żadne inne nowe osiągnięcie w onkologii nie okazało się tak ważne jak immunoterapia – podkreślała w 2016 r. w raporcie Amerykańskiego Towarzystwa Badań Klinicznych (ASCO) prezes tej instytucji Julie M. Vose. – Plan jest prosty: zmobilizować układ odpornościowy do walki z rakiem. Kolejne lata badań nad immunoterapią przynoszą kolejne sukcesy i nadzieje.
Komórki macierzyste mogą bez końca ulegać podziałom i tworzyć dowolne tkanki naszego ciała. To na nich będzie oparta medycyna przyszłości.
PACJENCI UPOMINAJĄ SIĘ O WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI LECZENIA
Tworzony przez fundację Alivia Oncoindex ocenia refundowany program lekowy dla pacjentów z rakiem jelita grubego na -50 (w skali od o do -100), co oznacza, że duża część terapii rekomendowanych przez ESMO (Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej) i inne specjalistyczne organizacje nie jest w Polsce dostępna. Zwróciła na to uwagę w komentarzu do wrześniowej listy refundacyjnej Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych (PKPO).
Prawo
Najważniejsze informacje o lekach dla ludzi – sierpień 2020 r.
NIL wygrała proces cywilny
Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 września 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw przygotowania założeń rozwiązań legislacyjnych dotyczących nowych zasad funkcjonowania systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej
Szkolenia
WEBINARIUM “Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”
Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza 14.10.2020 r. o godz. 11.00 na bezpłatne webinarium pt. „Reklama wyrobów medycznych w świetle projektu nowej ustawy o wyrobach medycznych”, w trakcie którego prowadząca Roksana…
W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…
Copyright Pharma.info.pl 2005-2024 | Polityka prywatności
Projekt i realizacja: RoyalArt.pl