W dniu dzisiejszym…
News
CHORZY BEZ POWSZECHNEGO DOSTĘPU DO IMMUNOTERAPII
Pacjenci w IV stopniu zaawansowania raka płuca skarżą się na ograniczenia w dostępie do innowacyjnego leczenia w I linii w postaci immunochemii i immunoterapii. Na dostęp do nowoczesnego rozwiązania mogą liczyć w II linii leczenia.
Potwierdzają się nasze ustalenia: miliony maseczek sprowadzonych z Chin przez KGHM nie ma żadnych certyfikatów jakości, a rząd USA nie dopuścił ich do obrotu. Są bezużyteczne.
POLSKIE TECHNOLOGIE PRZECIW WIRUSOWI
Pandemia stała się wyzwaniem dla kreatywności innowacyjnych firm. Wiele z nich wykorzystuje swoją aparaturę, wiedzę i sprzęt do wsparcia służby zdrowia, laboratoriów diagnostycznych i służb sanitarnych.
Czas potrzebny na stworzenie leku oraz wprowadzenie go na rynek jest długi – średnio 12 lat. Koszty są ogromne – sięgają nawet 8 mld zł. Tak podaje Infarma, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych. Najtrudniejsza – i najkosztowniejsza – część procesu to badania: laboratoryjne, na zwierzętach i w końcu testy na ludziach.
BIZNES WRAŻLIWY NA SPOŁECZNE POTRZEBY
Przedsiębiorcy zostali wskazani aż przez 63 proc. respondentów jako osoby najbardziej wiarygodne, jeśli chodzi o walkę ze skutkami pandemii. Lepsze wyniki uzyskali tylko lekarze i naukowcy – wynika z badania Trust Barometer Agencji Edelman. To pokazuje, jak duże są społeczne oczekiwania związane z działaniami podejmowanymi przez firmy w obecnej sytuacji.
KORONAWIRUSY TO CIEKAWE PATOGENY
Oczekuje się, że lek czy szczepionka będą gotowe za tydzień. A na to potrzebne są lata – mówi prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, biotechnolog.
RYNEK APTECZNY – ŚWIAT PRAWNYCH ABSURDÓW
Znalezienie sensu w regulacjach dotyczących rynku farmaceutycznego to wielkie wyzwanie.
Rozporządzenia
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 28 kwietnia 2020 r. w sprawie standardów w zakresie ograniczeń przy udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom innym niż z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 przez osoby wykonujące zawód medyczny mające bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem tym wirusem.
Komunikaty
RAPORT W SPRAWIE WYCENY WYKONANIA TESTÓW NA OBECNOŚĆ WIRUSA SARS-COV-2
PLAQUENIL (hydroksychlorochina)(prod. lecz. dopuszczony do obrotu przez M Z na podstawie art. 4 ust.8 ustawy z dnia 6.09.2001 Prawo farm.) odnośnie stosowania hydroksychlorochiny w leczeniu COVID-19 – ryzyko wydłużenia odstępu QT i interakcji lekowych
Inne
Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 64/2020/DAiI
Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 64/2020/DAiI zmieniające zarządzenie w sprawie programu pilotażowego opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej „POZ PLUS”.
Sprzedaż sfałszowanych produktów leczniczych!
Copyright Pharma.info.pl 2005-2025 | Polityka prywatności
Projekt i realizacja: RoyalArt.pl