Czy inspekcja farmaceutyczna musi wszcząć kontrolę, aby żądać dokumentów? – dyskusja wokół stosowania art. 37at ust. 8. PF
Wyobraźmy sobie następującą sytuację: przedsiębiorca prowadzi aptekę ogólnodostępną. Pewnego dnia otrzymuje z Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego wezwanie. Żądanie organu brzmi: dostarczyć wszelkie umowy dotyczące prowadzonej działalności, nawet te zawierające dane wrażliwe i stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa. Termin? Nie później niż 7 dni. Powód? Żadnych konkretów. „Zrobiłem coś źle? – zastanawia się. - Może nie zauważyłem, że wszczęto kontrolę?” Nic na to jednak nie wskazuje. Szuka dalszych wyjaśnień w treści wezwania i dowiaduje się, że w przypadku odmowy kara pieniężna może wynieść do 50 000 zł. Jako podstawę prawną wezwania wskazano art. 37at. ust. 8 Prawa Farmaceutycznego (dalej „PF”).
Widzisz tylko część artykułu, jeżeli chcesz zobaczyc cały zaloguj się.
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęsciej czytane

29.04
2019
Popularne leki wycofane z aptek
08.04
2019
ALERT PRAWNY: Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi
14.03
2019
„Jestem ofiarą firmy Neuca”
12.02
2019
ALERT PRAWNY: Nowe opakowania produktów leczniczych
15.01
2019
Alert prawny ekspertów Kancelarii KONDRAT i Partnerzy na temat nowej Ustawy o produktach kosmetycznych