News
Ilość newsów: 15272
2020-09-25
W środę Biomed-Lublin poinformował, że wyprodukował pierwszą serię "polskiego leku na koronawirusa". - Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa - mówił współpracujący z firmą senator PiS Grzegorz Czelej. Cena akcji spółki poszybowała w górę o prawie 50 proc.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Najnowsze centra badawcze i laboratoria są podstawą rozwoju nauki. Prace naukowców mające na celu osiągnięcie innowacyjnych rezultatów wymagają zaplecza badawczego z odpowiednim wyposażeniem. Czy w Polsce firmy mają dobre warunki do budowy laboratoriów?
Zobacz więcej >
2020-09-24
Firma posiada już ampułki leku na koronawirusa. Do jego komercjalizacji jest jednak daleko, a spółka liczy na poluzowanie regulacji.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Największy dzienny wzrost (36 proc.) przy zdecydowanie najwyższych obrotach na GPW (340 mln zł) tak wyglądała środowa sesja giełdowa w wykonaniu Biomedu-Lublin. Dzień po raporcie bieżącym o „zakończeniu procesu wytwarzania substancji czynnej Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców" spółka zwołała konferencję prasową. W jej trakcie współpracujący z nią senator PiS Grzegorz Czelej mówił wprost o tym, że „jako pierwsi na świecie mamy lek na COVID, który działa i zabija wirusa".
Zobacz więcej >
2020-09-24
Spółka złożyła zgłoszenie patentowe na szybkie testy do diagnostyki SARS-COV2. Szybko chce też opracować szczepionkę.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Na razie harmonogram prac lubelskiej spółki się nie zmienia i jej lek na koronawirusa trafi do kolejnego etapu badań. Konkurencja jednak nie śpi i ogłasza własne plany.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Biotechnologiczna spółka poinformowała o postępie prac nad swoimi projektami. Platforma PCRONE została we wtorek zainstalowana w szpitalu, gdzie odbędą się testy przedrejestracyjne na panelu do gronkowca złocistego.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Jest już blisko milion ofiar śmiertelnych pandemii, a liczba przypadków w 198 państwach przekroczyła 31 mln, w ciągu tygodnia przybyło 2,2 mln nowych (według Johns Hopkins University, w poniedziałek, 21 września).
Zobacz więcej >
2020-09-22
Nadzór farmaceutyczny miał prawo wygasić zezwolenie aptekarzom, którzy widnieli 1 sierpnia 2019 r. równolegle także na liście podmiotów leczniczych. Nawet jeśli tej drugiej praktyki w rzeczywistości nie prowadzili - wynika z wyroku WSA w Warszawie - Jeżeli podmiot prowadzący aptekę widniał 1 sierpnia 2019 r.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Captor Therapeutics Bliżej giełdy. Biotechnologiczna firma planuje debiut na giełdzie na przełomie roku. Środki z publicznej oferty akcji chce przeznaczyć m.in. na finansowanie obecnych projektów badawczo- rozwojowych. Planuje je doprowadzić do momentu, w którym będzie można przeprowadzić ich komercjalizację. Captor celuje w fazę przedkliniczną lub wczesną I fazę badań klinicznych.
Zobacz więcej >
2020-09-21
Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. Adamem Antczakiem, kierownikiem Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala im. Barlickiego w Łodzi - Dotychczas szczepiło się przeciwko grypie zaledwie ok. 4 proc. Polaków. Sądzi pan, że w tym roku zdecyduje się na to znacznie więcej osób?
Zobacz więcej >
2020-09-18
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad unikatowym na skalę światową projektem dotyczącym wykorzystania materiałów dwuwymiarowych (2D) w nanomedycynie. Badania przyczynią się do rozwoju alternatywnych metod leczenia nowotworów.
Zobacz więcej >
2020-09-18
W Wojskowym Instytucie Medycznym prowadzone jest pierwsze w Polsce i na świecie badanie określające przydatność stosowania ITPP u ludzi z ciężką niewydolnością oddechową, zakażonych SARS-CoV-2. Będzie ono finansowane przez Agencję Badań Medycznych. Na czym polega jego innowacyjność? Jakie skutki może przynieść zastosowanie takiej terapii?
Zobacz więcej >
2020-09-18
Naukowcy z Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie opracowują nanokatalizatory z powodzeniem stosowane w nowatorskim modelu przepływowym, głównie do produkcji prekursorów leków i witamin, barwinków, żywic oraz substancji zapachowych.
Zobacz więcej >
2020-09-18
Piotr Liroy Marzec, raper i były poseł, odwiedził prezydenta Tarnobrzega i próbował zainteresować go tematem konopi służących do celów leczniczych. Miejsce spotkania było nieprzypadkowe, bo w Tarnobrzegu funkcjonuje już jedna z najnowocześniejszych upraw tej rośliny w Polsce.
Zobacz więcej >
2020-09-18
Szwajcarski koncern farmaceutyczny zwiększa nakłady inwestycyjne w Polsce. W tym roku, mimo pandemicznych utrudnień, po raz pierwszy przekroczą 1 mld zł.
Zobacz więcej >
2020-09-17
Rola przemysłu chemicznego w polskiej gospodarce jest tak duża, że sektor ten powinien zostać uznany za strategiczny dla kraju – zaapelował Tomasz Zieliński, prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego (PIPC), podczas Kongresu Polska Chemia. Zgodził się z nim Janusz Bogdański, dyrektor wykonawczy ds. rozwoju i technologii PKN Orlen. – Chemia jest kręgosłupem gospodarczym, zasila wiele sektorów materiałami bazowymi. Przemysł motoryzacyjny, budowlany czy farmaceutyczny są ściśle powiązane z chemią. Pandemia pokazała, jak ważny jest silny przemysł chemiczny dla utrzymania łańcuchów dostaw – stwierdził Bogdański.
Zobacz więcej >
2020-09-17
Podczas gdy świat metodycznie podchodzi do badań nad szczepionką, Rosja odtrąbiła sukces i w swoim stylu nazwała szczepionkę Sputnik V, jak gdyby dla potwierdzenia dominacji (w swoim mniemaniu) technologicznej nad resztą „zachodniego świata".
Zobacz więcej >
2020-09-17
Lek spółki zaczęto podawać pacjentom w drugiej fazie badań klinicznych. To pierwszy taki przypadek w polskiej branży.
Zobacz więcej >
2020-09-17
Na początku tego roku akcje Boruty-Zachemu nie cieszyły się specjalnym wzięciem inwestorów i można je było bez problemu kupić po 20 groszy. W szczycie covidovej hossy kurs przekraczał 1 zł, bo gracze uznali, że spółka zarobi na środkach dezynfekujących i spekulowali o perspektywach biotechnologicznego ramienia firmy. Gdyby miał się zrealizować cel zarządu dotyczący wartości rynkowej, za nieco ponad dwa lata kurs musiałby przekroczyć 11 zł. W planie rozwoju założono bowiem osiągnięcie kapitalizacji w wysokości 1 mld USD (3,7 mld zł). Obecnie jest to około 300 mln zł.
Zobacz więcej >
2020-09-16
Od miesięcy biotechnologia znajduje się na ustach inwestorów, dyrektorów funduszy oraz analityków. Głównie w kontekście trwającej pandemii koronawirusa, pozostałe branże jednak dalej rozwijają się i kuszą sporym wzrostem. I nie chodzi tylko o badania bezpośrednio związane z ludźmi. Wrocławski Bioceltix pracuje nad terapiami dla zwierząt.
Zobacz więcej >
2020-09-15
Sprawa badań nad szczepionką przeciwko COVID-19 i jej produkcji budzi niepokoje od strony etyki i moralności. Ministerstwo Zdrowia nie widzi jednak potrzeby rozpatrywania tej kwestii. Gdy w wielu krajach świata podnoszony jest problem wykorzystania komórek ludzkich pochodzących z aborcji do prac nad szczepionką, resort interesuje jedynie jej skuteczność.
Zobacz więcej >
2020-09-14
Testy kliniczne europejskiej szczepionki przeciw COVID-19 przerwano, gdy jeden z uczestników badania poważnie zachorował.
Zobacz więcej >
2020-09-14
Opracowanie szczepionki na Covid-19 w ciągu roku jest czymś wyjątkowym, ale może być niebezpieczne dla tysięcy ludzi.
Zobacz więcej >
2020-09-14
Próby szczepionki na Covid19 opracowywane przez AstraZeneca i Oxford University zostaną wznowione po ich wstrzymaniu z powodu zgłoszonego efektu ubocznego u pacjenta w Wielkiej Brytanii informuje BBC News.
Zobacz więcej >
2020-09-11
Trwa wyścig do szczepionki na wirusa Sars-Cov-2. W Rosji, Chinach i Indiach omija się poszczególne fazy badań. Naukowcy robią próby nawet na sobie samych - lub na żołnierzach.
Zobacz więcej >
2020-09-11
Spółka biotechnologiczna odnotowała zwyżki w każdym istotnym segmencie swojej działalności. Teraz musi podtrzymać dobrą passę. W tym celu skupia się m.in. na przejęciach i stworzeniu centrum laboratoryjnego.
Zobacz więcej >
2020-09-11
UVD Robots, wiodący producent robotów dezynfekujących na świecie, wprowadza na rynek trzecią generację swoich autonomicznych mobilnych robotów, które eliminują wirusy i bakterie w powietrzu oraz na powierzchniach przy użyciu światła UV. Nowy inteligentny robot jest wyposażony w funkcję pokazywania poziomu dezynfekcji danego obszaru. Produkt jest naprawdę prosty w obsłudze: by się nauczyć z niego korzystać, wystarczy zaledwie kilka minut.
Zobacz więcej >
2020-09-10
Wstrzymanie badania nad jedną ze szczepionek nie oznacza, że wypadła z gry.Chodzi o preparat opracowany przez naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie, nad wprowadzeniem na rynek którego pracuje koncern AstraZeneca. Firma zadecydowała o wstrzymaniu badania klinicznego szczepionki po tym, jak u jednego z uczestników badania stwierdzono poważne, niepożądane efekty.
Zobacz więcej >
2020-09-10
Po tym, jak w czasie badania szczepionki na koronawirusa w Wielkiej Brytanii wykryto u ochotnika chorobę, prace natychmiast wstrzymano.
Zobacz więcej >
2020-09-10
NCBR przyznał spółce z GPW 38,9 mln zł na opracowanie terapii, która ma skracać czas infekcji koronawirusem i ograniczać jego rozprzestrzenianie.
Zobacz więcej >
2020-09-09
Proces wytwarzania pierwszej serii immunuglobuliny anty-SARS-CoV-2 do badań klinicznych przebiega w sposób niezakłócony, w przypadku zaś pojawienia się nowych okoliczności o istotnym charakterze spółka będzie niezwłocznie informować” – napisał w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze Biomedu zarząd.
Zobacz więcej >
2020-09-09
Przemysł Nowa marka, strategia inwestycyjna przygotowana z wielkim rozmachem i ponad 150 mln zł środków pieniężnych. Krakowski producent rękawiczek jednorazowych pozostaje na pandemicznej fali.
Zobacz więcej >
2020-09-08
Firmy z sektora farmaceutycznego eksperymentują z plastrami medycznymi. Mają one w kontrolowany sposób aplikować pacjentom mniejsze dawki leków przy takiej samej skuteczności oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań. Swój udział w opracowywaniu nośników tego typu mają polscy naukowcy.
Zobacz więcej >
2020-09-07
W kolejce po szczepionkę na COVID-19 państwa ustawiły się już w marcu. Po testach uzyskamy dostęp do rynków - mówi DGP Tal Zaks, dyrektor ds. medycznych firmy Moderna.
Zobacz więcej >
2020-09-07
Zastrzeżenia do projektu w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia gospodarki finansowej Narodowego Funduszu Zdrowia mają nie tylko organizacje branżowe, lecz również Ministerstwo Rozwoju. Zgodnie twierdzą, że wprowadzane w nim zmiany nie mają charakteru technicznego - jak uważa resort finansów, który je przygotował. Opublikowany pod koniec lipca projekt dotyczy m.in. finansowania bezpłatnych leków dla seniorów i kobiet w ciąży.
Zobacz więcej >
2020-09-03
Amerykanie mają dość zabawy w kotka i myszkę z koronawirusem SARSCoV- 2. Nowe testy znacznie ułatwią walkę z tym niewidzialnym wrogiem.
Zobacz więcej >
2020-09-03
Spółka Cardiac Dimensions®, lider w opracowywaniu innowacyjnych, małoinwazyjnych metod leczenia czynnościowej niedomykalności zastawki mitralnej (ang. Functional Mitral Regurgitation, FMR) u pacjentów z niewydolnością serca, ogłosiła dzisiaj uzyskanie zgody Urzędu ds. Wyrobów Leczniczych (Therapuetic Goods Administration, TGA) dla systemu Carillon Mitral Contour®.
Zobacz więcej >
2020-09-03
Krajowi Producenci Leków zwracają się do ministra zdrowia z prośbą o przyspieszenie działań mających na celu budowę bezpieczeństwa lekowego Polski poprzez zwiększenie produkcji leków w naszym kraju.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęsciej czytane

08.09
2020
Będą zmiany dotyczące noszenia maseczek. Jakie?
31.08
2020
PRZEKUPSTWO I KONCERNY FARMACEUTYCZNE
16.06
2020
DRUGA FALA NA HORYZONCIE
26.05
2020
Czy klimatyzacja może przenosić koronawirusa?
13.05
2020
„Efekty są spektakularne”. Szpital MSWiA o leczeniu Covid-19 Tocilizumabem