News
Ilość newsów: 12619
2020-09-23
Taką kwotę na rozmaite witaminki przeznacza aż 30 proc. Polaków. Niewiele mniej osób, bo co piąty z nas, wydaje na kolorowe pigułki od 100 do 199 złotych.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Dewastujące straty ekonomiczne dla przedsiębiorców z branży farmaceutycznej związane z bezpodstawnym zamykaniem hurtowni oraz aptek. A w efekcie ryzyko braku leków na polskim rynku. Takie konsekwencje zdaniem organizacji zrzeszających producentów leków, Pracodawców RP oraz Konfederacji Lewiatan będzie miał jeden z przepisów proponowanych w ramach prac nad ustawą o zawodzie farmaceuty. Biznes apeluje, by od tej zmiany posłowie odstąpili.
Zobacz więcej >
2020-09-21
W jedynej watykańskiej aptece, która przed dekadą była najczęściej odwiedzaną apteką świata, zamontowano systemy automatycznej dystrybucji leków BD Rowa. O ich wyborze zadecydowały zintegrowane rozwiązania, zarówno dla zaplecza (choćby przy sortowaniu leków i sprawdzaniu terminu ich przydatności), jak i dla obszaru sprzedaży, z naciskiem na optymalizację wydawania. Obecnie w Watykanie trzy roboty dostarczają produkty do farmaceuty w ciągu ledwie ośmiu sekund.
Zobacz więcej >
2020-08-18
Notowany na NewConnect SFD, zajmujący się sprzedażą m.in. odżywek i suplementów diety, odnotował znaczną poprawę wyników, co wywołało wśród inwestorów euforię.
Zobacz więcej >
2020-08-14
Wegetariańskie kapsułki stają się nowym trendem jeśli chodzi o międzynarodowy rynek suplementów diety w 2020 roku. Jest to związane z rosnącą świadomością konsumentów, którzy coraz częściej zwracają się w kierunku produktów naturalnych.
Zobacz więcej >
2020-08-14
Wybuch epidemii zwiększył świadomość zdrowotną Polaków, co wpłynie też na wzrost rynku suplementów. Jego wartość przekroczy w tym roku aż 6 mld zł.
Zobacz więcej >
2020-08-04
Farmaceuci prowadzący indywidualne apteki skarżą się na uprzywilejowaną pozycję na rynku sieci aptek.
Zobacz więcej >
2020-07-31
Wierność tzw. identyfikacji korporacyjnej może okazać się zabójcza dla pacjentów. Farmaceuci od lat apelują do firm farmaceutycznych o wprowadzenie innych oznaczeń lub kolorów opakowań, szczególnie dla produktów z jednej linii lekowej, np. kardiologicznej czy neurologicznej. Pomyłka w nazwie lub dawce może dla pacjenta skończyć się tragicznie.
Zobacz więcej >
2020-07-17
Wbrew pozorom to nie producenci leków czy urządzeń medycznych najmocniej zyskują na pandemii. Największym wygranym jest e-commerce. Potwierdzają to statystyki, badania rynkowe i wyceny firm zajmujących się internetowym handlem.
Zobacz więcej >
2020-07-15
W aptece kupisz pigułki i herbatki na wszystko: poprawę odporności, koncentrację, mocne włosy i paznokcie, odchudzanie. Działają czy nie? I kto ich potrzebuje?
Zobacz więcej >
2020-07-14
Ostatnio o chorzowskiej firmie, która produkuje suplementy diety i dodatki do tzw. żywności funkcjonalnej, zrobiło się głośno z powodu jednego drobnego akcjonariusza. Posiadaczem 446 akcji spółki notowanej na GPW okazał się bowiem prezydent RP.
Zobacz więcej >
2020-07-06
Nie pozwólmy, by z powodu cyfrowej fobii polskie apteki coraz bardziej odstawały od światowej farmacji, która informatyzuje się na potęgę.
Zobacz więcej >
2020-07-03
Krajowi wytwórcy postulują, by do projektu tworzącego Fundusz Medyczny włączyć Refundacyjny Tryb Rozwojowy (RTR). To mechanizm premiujący tych producentów, którzy wytwarzają leki w Polsce i dla których Polska nie jest jedynie rynkiem zbytu.
Zobacz więcej >
2020-06-29
Główny Inspektorat Sanitarny nie jest w stanie zapanować nad rynkiem suplementów.
Zobacz więcej >
2020-06-23
System naliczania marż sprawia, że farmaceutom nie opłaca się zamawiać drogich leków, np. onkologicznych czy na choroby mniej popularne. Tracą pacjenci.
Zobacz więcej >
2020-06-16
To niejedyne substancje, jakie można znaleźć w sfałszowanych farmaceutykach i suplementach diety. Z wideo opublikowanego przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie wynika, że w podróbkach stwierdza się też np. cement i gips. Łukasz Waligórski, farmaceuta i redaktor naczelny portalu Mgr.farm, mówi, że w podrobionych lekach bywają związki niedozwolone w UE ze względu na swoją wysoką toksyczność, która w większych stężeniach może doprowadzić nawet do śmierci pacjenta.
Zobacz więcej >
2020-06-04
2 mln pacjentów dziennie. Blisko 15 tys. placówek. Około 30 tys. fachowców. I rynek wart już niemal 40 mld zł rocznie. Wielu Polaków dopiero podczas epidemii koronawirusa dostrzegło, jak ważną rolę pełnią aptekarze.
Zobacz więcej >
2020-06-04
Ludzie narzekają na jakość połączenia z internetem, nie mogą odwołać zaplanowanych wycieczek, wciskane są im suplementy na korona wirusa. Miejski rzecznik konsumentów codziennie odbiera bardzo dużo zgłoszeń, których liczba zwiększyła się w dobie pandemii groźnego wirusa z Chin.
Zobacz więcej >
2020-05-29
Konieczność realizowania jak największej liczby recept farmaceutycznych (są 100 proc. płatne), możliwość kupowania środków antybakteryjnych w "zestawie", czyli np. kompletu witamin, suplementów diety, to tylko kropla w morzu metod stosowanych przez wielkie sieci aptekarskie. Niestety, także do nas dotarły sygnały o tym, że farmaceuci zatrudnieni w niektórych sieciach aptecznych (działających także na Podkarpaciu), otrzymują "Z góry" instrukcje dotyczące polecania pacjentom pewnych preparatów.
Zobacz więcej >
2020-05-26
Niektóre sieci apteczne postanowiły wykorzystać okazję. W sposób co najmniej nieetyczny, a momentami wręcz bezprawny, sprzedawały leki, wyroby medyczne i suplementy diety.
Zobacz więcej >
2020-05-26
Zmuszanie kierowników aptek do fałszowania dokumentacji, ograniczanie sprzedaży trudno dostępnych żeli antybakteryjnych i wciskanie suplementów jako chroniących przed COVID-19 ‒ to praktyki kilku sieci aptecznych.
Zobacz więcej >
2020-05-20
Chociaż pandemia skłoniła wielu Polaków do zaciśnięcia pasa, to nie oszczędzaliśmy na zdrowiu.
Zobacz więcej >
2020-05-04
Wielu naukowców krytykowało decyzję o przekazaniu Chinom technologii umożliwiającej stworzenie laboratorium P4. Dodatkowo od stycznia 2018 roku pracownicy ambasady amerykańskiej w Pekinie informowali o niewystarczających środkach bezpieczeństwa w ośrodku.
Zobacz więcej >
2020-05-04
Mimo bardzo zmiennych nastrojów na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których wyceny osiągnęły rekordowe poziomy cenowe. Czy wciąż warto je mieć w portfelu?
Zobacz więcej >
2020-05-04
Importerzy maseczek ochronnych i respiratorów niezbędnych do zwalczania pandemii koronawirusa nie muszą martwić się o cło i VAT od importu. Nie ma też podatku od darowizn wyrobów medycznych, czy to krajowych, czy sprowadzonych z zagranicy.
Zobacz więcej >
2020-05-04
Rząd ma furtkę do tego, aby sprawdzać ceny sprzedaży środków ochrony indywidualnej z pominięciem istotnych przepisów prawa przedsiębiorców. Inspekcje mogą więc wejść do firm nawet bez obecności ich właścicieli. Dziś mają zakończyć się konsultacje projektu rozporządzenia ministra rozwoju w sprawie maksymalnych marż hurtowych i detalicznych stosowanych w sprzedaży niektórych maseczek.
Zobacz więcej >
2020-05-04
„To będzie kryzys gorszy od tego z lat 20. poprzedniego wieku”, „Świat nie będzie taki sam” – media co rusz przytaczają podobne opinie. Czy powinny one budzić w nas lęk?
Zobacz więcej >
2020-05-04
Miliarder i filantrop Bill Gates opowiada się za współpracą z Chinami. – To nie czas na ich potępianie – ocenia.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Pacjenci w IV stopniu zaawansowania raka płuca skarżą się na ograniczenia w dostępie do innowacyjnego leczenia w I linii w postaci immunochemii i immunoterapii. Na dostęp do nowoczesnego rozwiązania mogą liczyć w II linii leczenia.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Potwierdzają się nasze ustalenia: miliony maseczek sprowadzonych z Chin przez KGHM nie ma żadnych certyfikatów jakości, a rząd USA nie dopuścił ich do obrotu. Są bezużyteczne.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Pandemia stała się wyzwaniem dla kreatywności innowacyjnych firm. Wiele z nich wykorzystuje swoją aparaturę, wiedzę i sprzęt do wsparcia służby zdrowia, laboratoriów diagnostycznych i służb sanitarnych
Zobacz więcej >
2020-04-30
Czas potrzebny na stworzenie leku oraz wprowadzenie go na rynek jest długi – średnio 12 lat. Koszty są ogromne – sięgają nawet 8 mld zł. Tak podaje Infarma, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych. Najtrudniejsza – i najkosztowniejsza – część procesu to badania: laboratoryjne, na zwierzętach i w końcu testy na ludziach.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Przedsiębiorcy zostali wskazani aż przez 63 proc. respondentów jako osoby najbardziej wiarygodne, jeśli chodzi o walkę ze skutkami pandemii. Lepsze wyniki uzyskali tylko lekarze i naukowcy - wynika z badania Trust Barometer Agencji Edelman. To pokazuje, jak duże są społeczne oczekiwania związane z działaniami podejmowanymi przez firmy w obecnej sytuacji.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Oczekuje się, że lek czy szczepionka będą gotowe za tydzień. A na to potrzebne są lata - mówi prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, biotechnolog.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Znalezienie sensu w regulacjach dotyczących rynku farmaceutycznego to wielkie wyzwanie.
Zobacz więcej >
2020-04-29
Pomysł stworzenia w Polsce fabryki osocza chwalą byli ministrowie i wiceministrowie zdrowia z różnych politycznych opcji. Przestrzegają jednak, że istnieją silne grupy interesów, które mogą przeszkadzać przy realizacji tego projektu.
Zobacz więcej >
2020-04-29
Po roku istnienia Agencja Badań Medycznych finansuje już ponad 30 projektów innowacyjnych metod leczenia w dziedzinie onkologii, kardiologii i chorób rzadkich. W kilku przypadkach celem jest znalezienie skutecznej metody na zwalczenie epidemii C0VID-19.
Zobacz więcej >
2020-04-29
Kim trzeba być, by w czasie pandemii żerować na ludziach?! Policjanci z Gdańska zatrzymali byłego działacza PSL Tomasza D. (49 1.), który publicznie twierdził, że ma lek na koronawirusa. Choć żaden z niego lekarz ani naukowiec, sprzedawał „cudowny" preparat w internecie!
Zobacz więcej >
2020-04-29
Szwajcarski koncern farmaceutyczny sprawdza, czy stare leki mogą pomóc w walce z nową chorobą. W Polsce z produkcją problemów nie ma.
Zobacz więcej >
2020-04-29
Podczas wtorkowej sesji cena walorów Biomedu Lublin oscylowała wokół poziomu 3,25 zł. Jednak po godzinie 15 nastąpił gwałtowny wzrost, trwający do końca sesji.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęsciej czytane

08.09
2020
Będą zmiany dotyczące noszenia maseczek. Jakie?
31.08
2020
PRZEKUPSTWO I KONCERNY FARMACEUTYCZNE
16.06
2020
DRUGA FALA NA HORYZONCIE
26.05
2020
Czy klimatyzacja może przenosić koronawirusa?
13.05
2020
„Efekty są spektakularne”. Szpital MSWiA o leczeniu Covid-19 Tocilizumabem