News
Ilość newsów: 12434
2021-08-10
Przedsiębiorca, który doradza klientom w sprawie zakupu odpowiedniego preparatu ziołowego, nie jest profesjonalnym medykiem, a więc nie ma prawa do zwolnienia z podatku od towarów i usług - stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
Zobacz więcej >
2021-08-03
Grupa posłów Kukiz'15 oraz Prawa i Sprawiedliwości wniosła do Sejmu dwa projekty ustaw, których celem jest uregulowanie procedur związanych z uprawą maku, konopi włóknistych oraz innych niż włókniste, Nowe przepisy miałyby stanowić nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 2050) oraz ustawy o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (tj, Dz.U. z 2020 r. poz. 481).
Zobacz więcej >
2021-07-07
NEZ sfinansuje dyżury aptek do godz. 23. Rada powiatu będzie jednak mogła je w razie potrzeby wydłużyć i zapłacić za nie z własnych środków. Takie zapisy znalazły się w projekcie nowelizacji ustawy refundacyjnej.
Zobacz więcej >
2021-07-02
Nigdzie na świecie "trawka" nie cieszy się tak dobrą opinią jak w Izraelu. Pewien start-up z okolic Tel Awiwu chce teraz podbić europejski rynek medycznej marihuany.
Zobacz więcej >
2021-04-22
Kremy, szampony, suplementy diety zawierające wyciągi z roślin potrzebują... wyciągów z roślin. Anna i Dawid Drzewieccy, założyciele eksperymentalnego start-upu Vertigo Farms, uprawiają zioła na tzw. farmach pionowych.
Zobacz więcej >
2021-04-21
Malaria to choroba przenoszona przez żerujące na krwi samice komara Anopheles, które są nosicielami pierwotniaków Plasmodium - mikroskopijnych pasożytów zwanych też zarodźcami malarii. Do leczenia groźnej w skutkach infekcji stosuje się środki, które są też skuteczne w przypadku CO-VID-19. To jednak nie koniec podobieństw.
Zobacz więcej >
2021-04-14
Medyczna marihuana to obecnie gorący temat. 20 kwietnia do Sejmu trafią trzy ustawy ułatwiające korzystanie z jej leczniczych właściwości.
Zobacz więcej >
2021-03-24
Rosną ceny leków. Zdaniem ekspertów pacjenci powinni do tego przywyknąć, bo o zmianie trendu do zakończenia pandemii raczej nie ma mowy
Zobacz więcej >
2021-03-24
Jeszcze rok temu słowo pandemia było dla większości z nas nic nieznaczącym hasłem w słowniku. Dziś nie tylko odmieniamy je przez wszystkie przypadki, ale także musimy żyć według zasad, które narzuca pandemia. To niszczy nasze życie. Zamknięci w domach, odizolowani od bliskich i przyjaciół słabniemy psychicznie, co wyraża się rozdrażnieniem, bezsennością i znacznym obniżeniem nastroju. Próbujemy się ratować, sięgając po środki nasenne, przeciwdepresyjne czy poprawiające nastrój. Ale czy to właściwa droga?
Zobacz więcej >
2021-01-25
System monitorowania niepożądanych działań leków (NDL) wymaga znacznej korekty.
Zobacz więcej >
2021-01-15
Crowdfunding CanPoland czy Cannabis Vera to przykłady firm, które z konopiami wiążą ambitne plany. Chcą zająć mocną pozycję na rosnącym rynku.
Zobacz więcej >
2020-12-31
Na rozwiązaniach legislacyjnych, które wzmocnią pozycję krajowego przemysłu, skorzystają zarówno pacjenci, jak i podatnicy - mówi Sebastian Szymanek, dyrektor generalny Polpharmy Polska.
Zobacz więcej >
2020-11-24
Polskie przepisy zasadniczo nie dopuszczają zawierania jakichkolwiek substancji psychotropowych w środkach spożywczych. Jednak wytyczne unijne ustanawiają pewne dopuszczalne limity.
Zobacz więcej >
2020-10-08
Zakładanie w aptekach Internetowego Konta Pacjenta ma być pierwszą usługą farmaceutyczną finansowaną przez NFZ.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Dewastujące straty ekonomiczne dla przedsiębiorców z branży farmaceutycznej związane z bezpodstawnym zamykaniem hurtowni oraz aptek. A w efekcie ryzyko braku leków na polskim rynku. Takie konsekwencje zdaniem organizacji zrzeszających producentów leków, Pracodawców RP oraz Konfederacji Lewiatan będzie miał jeden z przepisów proponowanych w ramach prac nad ustawą o zawodzie farmaceuty. Biznes apeluje, by od tej zmiany posłowie odstąpili.
Zobacz więcej >
2020-09-21
W jedynej watykańskiej aptece, która przed dekadą była najczęściej odwiedzaną apteką świata, zamontowano systemy automatycznej dystrybucji leków BD Rowa. O ich wyborze zadecydowały zintegrowane rozwiązania, zarówno dla zaplecza (choćby przy sortowaniu leków i sprawdzaniu terminu ich przydatności), jak i dla obszaru sprzedaży, z naciskiem na optymalizację wydawania. Obecnie w Watykanie trzy roboty dostarczają produkty do farmaceuty w ciągu ledwie ośmiu sekund.
Zobacz więcej >
2020-08-10
Zgoda na masową sprzedaż marihuany leczniczej w aptekach w zamian za łapówkę? Tak podejrzewa CBA. Zatrzymano jedną z najważniejszych postaci rynku leków.
Zobacz więcej >
2020-08-04
Farmaceuci prowadzący indywidualne apteki skarżą się na uprzywilejowaną pozycję na rynku sieci aptek.
Zobacz więcej >
2020-07-31
Wierność tzw. identyfikacji korporacyjnej może okazać się zabójcza dla pacjentów. Farmaceuci od lat apelują do firm farmaceutycznych o wprowadzenie innych oznaczeń lub kolorów opakowań, szczególnie dla produktów z jednej linii lekowej, np. kardiologicznej czy neurologicznej. Pomyłka w nazwie lub dawce może dla pacjenta skończyć się tragicznie.
Zobacz więcej >
2020-07-17
Wbrew pozorom to nie producenci leków czy urządzeń medycznych najmocniej zyskują na pandemii. Największym wygranym jest e-commerce. Potwierdzają to statystyki, badania rynkowe i wyceny firm zajmujących się internetowym handlem.
Zobacz więcej >
2020-07-09
Na tej wystawie znajdziemy elementy wyposażenia dawnych aptek, w których farmaceuta sam sporządzał leki. Można zobaczyć prasę do suszonych ziół, jak też poczuć ich zapach. Muzeum Opactwa Benedyktynów w Tyńcu zaprasza do sprawdzenia, czym dawniej leczono, jak rozwijały się apteki i jaki wpływ na nie miały klasztory, atak że-co zmieniło się w podejściu do zdrowia.
Zobacz więcej >
2020-07-09
Plantacja ziół to świetny pomysł na biznes. Przewidywane zyski rozpalają wyobraźnię, ponieważ przychód z hektara może wynieść nawet 50 tys. zł.
Zobacz więcej >
2020-07-06
Nie pozwólmy, by z powodu cyfrowej fobii polskie apteki coraz bardziej odstawały od światowej farmacji, która informatyzuje się na potęgę.
Zobacz więcej >
2020-07-03
Krajowi wytwórcy postulują, by do projektu tworzącego Fundusz Medyczny włączyć Refundacyjny Tryb Rozwojowy (RTR). To mechanizm premiujący tych producentów, którzy wytwarzają leki w Polsce i dla których Polska nie jest jedynie rynkiem zbytu.
Zobacz więcej >
2020-06-23
Zastosowanie kurary to największy przewrót w medycynie - twierdzą lekarze anestezjolodzy.
Zobacz więcej >
2020-06-23
System naliczania marż sprawia, że farmaceutom nie opłaca się zamawiać drogich leków, np. onkologicznych czy na choroby mniej popularne. Tracą pacjenci.
Zobacz więcej >
2020-05-28
Już 1 lipca w życie wchodzi art. 77a ust. 4 prawa farmaceutycznego, który zakazuje hurtowni farmaceutycznej zlecania podwykonawcom czynności hurtowych (przechowywania i dostarczania), jakie zobowiązała się ona umownie wykonywać w imieniu i na rzecz podmiotu odpowiedzialnego (MAH). Przepis ten wiąże się z obowiązującym już od pół roku ust. 1 tego samego artykułu, który ma umożliwić nabycie przez hurtownię farmaceutyczną, w drodze umowy z MAH, statusu tzw. hurtowni wyznaczonej (designated wholesaler).
Zobacz więcej >
2020-05-26
Niektóre sieci apteczne postanowiły wykorzystać okazję. W sposób co najmniej nieetyczny, a momentami wręcz bezprawny, sprzedawały leki, wyroby medyczne i suplementy diety.
Zobacz więcej >
2020-05-04
Wielu naukowców krytykowało decyzję o przekazaniu Chinom technologii umożliwiającej stworzenie laboratorium P4. Dodatkowo od stycznia 2018 roku pracownicy ambasady amerykańskiej w Pekinie informowali o niewystarczających środkach bezpieczeństwa w ośrodku.
Zobacz więcej >
2020-05-04
Mimo bardzo zmiennych nastrojów na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których wyceny osiągnęły rekordowe poziomy cenowe. Czy wciąż warto je mieć w portfelu?
Zobacz więcej >
2020-05-04
Importerzy maseczek ochronnych i respiratorów niezbędnych do zwalczania pandemii koronawirusa nie muszą martwić się o cło i VAT od importu. Nie ma też podatku od darowizn wyrobów medycznych, czy to krajowych, czy sprowadzonych z zagranicy.
Zobacz więcej >
2020-05-04
Rząd ma furtkę do tego, aby sprawdzać ceny sprzedaży środków ochrony indywidualnej z pominięciem istotnych przepisów prawa przedsiębiorców. Inspekcje mogą więc wejść do firm nawet bez obecności ich właścicieli. Dziś mają zakończyć się konsultacje projektu rozporządzenia ministra rozwoju w sprawie maksymalnych marż hurtowych i detalicznych stosowanych w sprzedaży niektórych maseczek.
Zobacz więcej >
2020-05-04
„To będzie kryzys gorszy od tego z lat 20. poprzedniego wieku”, „Świat nie będzie taki sam” – media co rusz przytaczają podobne opinie. Czy powinny one budzić w nas lęk?
Zobacz więcej >
2020-05-04
Miliarder i filantrop Bill Gates opowiada się za współpracą z Chinami. – To nie czas na ich potępianie – ocenia.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Pacjenci w IV stopniu zaawansowania raka płuca skarżą się na ograniczenia w dostępie do innowacyjnego leczenia w I linii w postaci immunochemii i immunoterapii. Na dostęp do nowoczesnego rozwiązania mogą liczyć w II linii leczenia.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Potwierdzają się nasze ustalenia: miliony maseczek sprowadzonych z Chin przez KGHM nie ma żadnych certyfikatów jakości, a rząd USA nie dopuścił ich do obrotu. Są bezużyteczne.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Pandemia stała się wyzwaniem dla kreatywności innowacyjnych firm. Wiele z nich wykorzystuje swoją aparaturę, wiedzę i sprzęt do wsparcia służby zdrowia, laboratoriów diagnostycznych i służb sanitarnych
Zobacz więcej >
2020-04-30
Czas potrzebny na stworzenie leku oraz wprowadzenie go na rynek jest długi – średnio 12 lat. Koszty są ogromne – sięgają nawet 8 mld zł. Tak podaje Infarma, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych. Najtrudniejsza – i najkosztowniejsza – część procesu to badania: laboratoryjne, na zwierzętach i w końcu testy na ludziach.
Zobacz więcej >
2020-04-30
Przedsiębiorcy zostali wskazani aż przez 63 proc. respondentów jako osoby najbardziej wiarygodne, jeśli chodzi o walkę ze skutkami pandemii. Lepsze wyniki uzyskali tylko lekarze i naukowcy - wynika z badania Trust Barometer Agencji Edelman. To pokazuje, jak duże są społeczne oczekiwania związane z działaniami podejmowanymi przez firmy w obecnej sytuacji.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęsciej czytane

08.09
2020
Będą zmiany dotyczące noszenia maseczek. Jakie?
31.08
2020
PRZEKUPSTWO I KONCERNY FARMACEUTYCZNE
16.06
2020
DRUGA FALA NA HORYZONCIE
26.05
2020
Czy klimatyzacja może przenosić koronawirusa?
13.05
2020
„Efekty są spektakularne”. Szpital MSWiA o leczeniu Covid-19 Tocilizumabem