News
Ilość newsów: 19018
2020-09-25
W środę Biomed-Lublin poinformował, że wyprodukował pierwszą serię "polskiego leku na koronawirusa". - Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa - mówił współpracujący z firmą senator PiS Grzegorz Czelej. Cena akcji spółki poszybowała w górę o prawie 50 proc.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Po uchwaleniu ustawy o zawodzie farmaceuty, nad którą pracuje sejmowa podkomisja, trudno będzie kupić w aptece środki antykoncepcyjne.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Bankomat umieszczono w pomieszczeniu administracyjno- szkoleniowym apteki, zaliczanym do jej podstawowej powierzchni. Dla potrzeb urządzenia okrojono ją o ponad 12 mkw. Pieniądze pobierano od strony ulicy, natomiast obsługa i serwisowanie urządzenia przez osoby niebędące pracownikami apteki możliwe było jedynie od strony zaplecza apteki. Oddalając odwołanie spółki, inspektor farmaceutyczny stwierdził, że apteka musi być wydzieloną całością.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Dla części firm okres pandemii i ograniczenia z nią związane okazały się szansą na przyspieszenie wzrostu biznesu. Inne, funkcjonując w branżach bardziej odpornych na wahania koniunktury, bez większych przeszkód kontynuowały pozytywny trend z poprzednich okresów.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Na razie harmonogram prac lubelskiej spółki się nie zmienia i jej lek na koronawirusa trafi do kolejnego etapu badań. Konkurencja jednak nie śpi i ogłasza własne plany.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Możliwość zamykania hurtowni przez inspekcję pozbawi Polaków dostępu do leków – ostrzegają przedsiębiorcy. Aptekarze: to zwykła manipulacja.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Rdzeniowy zanik mięśni - w skrócie SMA - to niemal wyrok dla małych pacjentów i zrozpaczonych rodziców, którzy wołają o pomoc ludzi dobrej woli. Najdroższy lek świata dostępny w Stanach Zjednoczonych kosztuje aż 9 mln złotych. Czy Fundusz Medyczny - jedna z głównych obietnic prezydenta Andrzeja Dudy - przyspieszy uzyskanie szerszego dostępu do zastrzyku Zolgensma i innych drogich leków, by zbiórki charytatywne przestały być smutną codziennością?
Zobacz więcej >
2020-09-22
Dewastujące straty ekonomiczne dla przedsiębiorców z branży farmaceutycznej związane z bezpodstawnym zamykaniem hurtowni oraz aptek. A w efekcie ryzyko braku leków na polskim rynku. Takie konsekwencje zdaniem organizacji zrzeszających producentów leków, Pracodawców RP oraz Konfederacji Lewiatan będzie miał jeden z przepisów proponowanych w ramach prac nad ustawą o zawodzie farmaceuty. Biznes apeluje, by od tej zmiany posłowie odstąpili.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Nadzór farmaceutyczny miał prawo wygasić zezwolenie aptekarzom, którzy widnieli 1 sierpnia 2019 r. równolegle także na liście podmiotów leczniczych. Nawet jeśli tej drugiej praktyki w rzeczywistości nie prowadzili - wynika z wyroku WSA w Warszawie - Jeżeli podmiot prowadzący aptekę widniał 1 sierpnia 2019 r.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Dostępność leczenia zbyt często zależy od kodu pocztowego. Zaawansowanych badań w małych ośrodkach się nie wykonuje, nie wszędzie dostępne jest nowoczesne leczenie. O jego istnieniu lekarze pacjentom nie mówią i podają starą chemię. Lekarz onkolog ma statystycznie ok. 8 minut na pacjenta. Pacjent nie może liczyć na to, że lekarz wygłosi wykład na temat typów raka płuca i dostępnych metod jego leczenia.
Zobacz więcej >
2020-09-21
Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. Adamem Antczakiem, kierownikiem Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala im. Barlickiego w Łodzi - Dotychczas szczepiło się przeciwko grypie zaledwie ok. 4 proc. Polaków. Sądzi pan, że w tym roku zdecyduje się na to znacznie więcej osób?
Zobacz więcej >
2020-09-21
W jedynej watykańskiej aptece, która przed dekadą była najczęściej odwiedzaną apteką świata, zamontowano systemy automatycznej dystrybucji leków BD Rowa. O ich wyborze zadecydowały zintegrowane rozwiązania, zarówno dla zaplecza (choćby przy sortowaniu leków i sprawdzaniu terminu ich przydatności), jak i dla obszaru sprzedaży, z naciskiem na optymalizację wydawania. Obecnie w Watykanie trzy roboty dostarczają produkty do farmaceuty w ciągu ledwie ośmiu sekund.
Zobacz więcej >
2020-09-21
Federacja Polskich Pacjentów, wszystkie organizacje zrzeszające producentów leków, Związek Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych, Pracodawcy RP oraz Konfederacja Lewiatan apelują o wykreślenie z projektu ustawy o zawodzie farmaceuty poprawki do Prawa Farmaceutycznego, która może doprowadzić do bezpodstawnego i nagłego zamknięcia hurtowni leków lub apteki. Proponowany przepis grozi brakiem leków na rynku, a dla przedsiębiorców możne oznaczać dewastujące straty ekonomiczne.
Zobacz więcej >
2020-09-18
Szwajcarski koncern farmaceutyczny zwiększa nakłady inwestycyjne w Polsce. W tym roku, mimo pandemicznych utrudnień, po raz pierwszy przekroczą 1 mld zł.
Zobacz więcej >
2020-09-17
Na rynek trafiło dopiero pierwsze 400 tys. szczepionek przeciwko grypie. Reszta, partiami, ma być dostarczana aż do grudnia. Pierwsza część rozeszła się na pniu, a klienci pytali o szczepionki już w sierpniu – to ewenement, bo Polska jest na końcu listy państw, jeśli chodzi o tzw. wyszczepialność (ok. 4, 2 proc. w ubiegłym sezonie). Niespotykane zainteresowanie to efekt pandemii i apeli lekarzy, by szczepić się przeciw grypie, bo pomoże to zwalczyć koronawirusa.
Zobacz więcej >
2020-09-17
Nie jest prawdą, że z fałszywymi lekami możemy się zetknąć tylko na bazarze lub w Internecie. To problem globalny. Dotyczy także aptek i szpitali. Niestety, zjawisko to nasila się z każdym rokiem, ponieważ to bardzo zyskowny biznes.
Zobacz więcej >
2020-09-17
Informowanie o godzinach pracy i lokalizacji apteki, i to niezależnie od formy przekazu, nie stanowi zakazanej prawem farmaceutycznym reklamy wynika z pisemnego uzasadnienia do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Zobacz więcej >
2020-09-17
Podczas gdy świat metodycznie podchodzi do badań nad szczepionką, Rosja odtrąbiła sukces i w swoim stylu nazwała szczepionkę Sputnik V, jak gdyby dla potwierdzenia dominacji (w swoim mniemaniu) technologicznej nad resztą „zachodniego świata".
Zobacz więcej >
2020-09-17
Cykliczny raport rynkowy PEX o sytuacji w najważniejszych segmentach rynkowych
Zobacz więcej >
2020-09-16
Jeśli podmiot posiada więcej niż 1 proc. aptek w województwie, musi część placówek zamknąć. Przy czym decyzję o wyborze tych do zamknięcia może podjąć samodzielnie.
Zobacz więcej >
2020-09-16
Od miesięcy biotechnologia znajduje się na ustach inwestorów, dyrektorów funduszy oraz analityków. Głównie w kontekście trwającej pandemii koronawirusa, pozostałe branże jednak dalej rozwijają się i kuszą sporym wzrostem. I nie chodzi tylko o badania bezpośrednio związane z ludźmi. Wrocławski Bioceltix pracuje nad terapiami dla zwierząt.
Zobacz więcej >
2020-09-16
Celów finansowych spółka nie podała, ma natomiast cel w postaci osiągnięcia kapitalizacji w wysokości 1 mld USD. Droga prowadzi w dwóch kierunkach.
Zobacz więcej >
2020-09-15
Rząd zaleca szczepionki na grypę. Mają pomóc w walce z Covid-19. Ale firma, która sfinansuje je pracownikom, musi naliczyć im przychód i potrącić PIT – twierdzi Ministerstwo Finansów.
Zobacz więcej >
2020-09-15
Szpitale powiatowe mówią „nie” centralizacji, którą planuje PiS.
Zobacz więcej >
2020-09-15
10 osób zatrzymanych, w tym szef gangu, oraz 24-letni mielczanin i zabezpieczone niemal 23 tys. sztuk środków na potencję wartych na czarnym rynku ok. pół miliona zł. To efekt wspólnej akcji policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji i podkarpackiego oddziału Prokuratury Krajowej.
Zobacz więcej >
2020-09-14
O testach, negocjacjach z lekarzami, szczepionkach na grypę, pieniądzach i o tym, że nie ma planu zamknięcia szkół pod koniec września - mówi DGP nowy minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej >
2020-09-14
Stany Zjednoczone importują z Chin ogromne ilości leków. Od tabletek przeciwbólowych po leki na HIV. Pekin może wykorzystać ten fakt w miarę pogłębiania się konfliktu między obiema gospodarkami. W ostatnich tygodniach Waszyngton zaatakował niektóre chińskie spółki technologiczne zakazem działalności w USA.
Zobacz więcej >
2020-09-14
Opracowanie szczepionki na Covid-19 w ciągu roku jest czymś wyjątkowym, ale może być niebezpieczne dla tysięcy ludzi.
Zobacz więcej >
2020-09-14
Próby szczepionki na Covid19 opracowywane przez AstraZeneca i Oxford University zostaną wznowione po ich wstrzymaniu z powodu zgłoszonego efektu ubocznego u pacjenta w Wielkiej Brytanii informuje BBC News.
Zobacz więcej >
2020-09-14
Po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią pojawiła się zmodyfikowana lista leków refundowanych. Obowiązuje ona od początku września.
Zobacz więcej >
2020-09-10
Umieszczenie apteki w rankingu najlepszych sklepów internetowych stanowi niedozwoloną reklamę i jako takie podlega karze. Do takiego wniosku doszedł pomorski wojewódzki inspektor farmaceutyczny, który ukarał spółkę Ringier Axel Springer, właściciela portalu gromadzącego opinie o poszczególnych sprzedawcach. O sprawie jako pierwszy napisał branżowy portal MGR.FARM.
Zobacz więcej >
2020-09-09
GIS i resort zdrowia zachęcają do szczepień przeciw grypie. Preparatu może jednak nie starczyć. Dlatego już znalazł się na liście antywywozowej.
Zobacz więcej >
2020-09-08
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zwiększenie dostępności szczepionek przeciwko grypie. Zdaniem Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy osoby, które zaszczepią się przeciw grypie, "mogą być bardziej odporne na zakażenie wirusem SARS-CoV-2".
Zobacz więcej >
2020-09-07
W kolejce po szczepionkę na COVID-19 państwa ustawiły się już w marcu. Po testach uzyskamy dostęp do rynków - mówi DGP Tal Zaks, dyrektor ds. medycznych firmy Moderna.
Zobacz więcej >
2020-09-07
Zastrzeżenia do projektu w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia gospodarki finansowej Narodowego Funduszu Zdrowia mają nie tylko organizacje branżowe, lecz również Ministerstwo Rozwoju. Zgodnie twierdzą, że wprowadzane w nim zmiany nie mają charakteru technicznego - jak uważa resort finansów, który je przygotował. Opublikowany pod koniec lipca projekt dotyczy m.in. finansowania bezpłatnych leków dla seniorów i kobiet w ciąży.
Zobacz więcej >
2020-09-07
Jedna szczepionka przeciwko grypie dziennie takie limity sprzedaży wyznaczają hurtownie farmaceutom.Sezon grypowy jeszcze się nie rozpoczął, a w aptekach trudno kupić szczepionkę przeciwko grypie rozchodzą się one w kilkanaście minut, klienci zapisują się na listy. To sytuacja niespotykana.
Zobacz więcej >
2020-09-04
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) po przeanalizowaniu najnowszych wyników badań zaleca stosowanie sterydów u pacjentów z ciężkim zagrażającym życiu zapaleniem płuc COVID-19.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęsciej czytane

08.09
2020
Będą zmiany dotyczące noszenia maseczek. Jakie?
31.08
2020
PRZEKUPSTWO I KONCERNY FARMACEUTYCZNE
16.06
2020
DRUGA FALA NA HORYZONCIE
26.05
2020
Czy klimatyzacja może przenosić koronawirusa?
13.05
2020
„Efekty są spektakularne”. Szpital MSWiA o leczeniu Covid-19 Tocilizumabem