News
Ilość newsów: 25659
2020-08-12
Władimir Putin ogłosił, że w Rosji zarejestrowano pierwszą na świecie szczepionkę na Covid-19. Dzień wcześniej rosyjscy naukowcy ostrzegali przed pośpiechem przy rejestracji.
Zobacz więcej >
2020-08-12
Od początku 2020 r. akcje Synektika podrożały niemal dwukrotnie. Inwestorzy wykorzystali publikację wyników za III kwartał tego roku obrotowego (kwartał trwał od kwietnia do końca czerwca) do realizacji zysków.
Zobacz więcej >
2020-08-12
Warto zapamiętać to nazwisko, choć nie należy ono do najłatwiejszych. Unijna komisarz zdrowia Cypryjka Stella Kyriakides (64 1.) pracuje nad tym, by każdy Europejczyk jak najszybciej dostał szczepionkę przeciw chorobie COVID-19, wywołanej przez koronawirusa. Do unijnego porozumienia w tej sprawie zamierza dołączyć również polski rząd. Projekt uchwały w tej sprawie został zamieszczony w wykazie prac Rady Ministrów.
Zobacz więcej >
2020-08-12
W związku z pandemią COVID-19 ostatnia aktualizacja programów lekowych miała miejsce w marcu 2020 roku.
Zobacz więcej >
2020-08-12
W badaniu, obejmującym największą dotychczas grupę pacjentów (1 92 chorych), wykazano korelację między wzrostem ilości białek PARP1 i 1001 w komórkach nowotworowych a istotnie gorszym rokowaniem. Może to być punkt zwrotny w leczeniu czerniaka błon śluzowych charakteryzującym się bardzo agresywnym przebiegiem klinicznym, w którym wskaźnik przeżycia 5-letniego wynosi zaledwie 25-30 proc. (dla porównania: w czerniaku skóry jest to 80 proc.).
Zobacz więcej >
2020-08-12
Leczenie personalizowane jest już niemal standardem w onkologii, a wprowadza się je także w innych dziedzinach medycyny. Aby chorzy mieli dostęp do takich terapii, lekarze muszą dysponować wachlarzem nowoczesnych leków i narzędziami diagnostycznymi, które pozwalają na dokładne ustalenie rozpoznania oraz stopnia zaawansowania procesu nowotworowego.
Zobacz więcej >
2020-08-12
Szkoła tuż za progiem, a my dalej nie rozumiemy w pełni zachorowań na COVID-19 u najmłodszych.
Zobacz więcej >
2020-08-11
Producenci środków biobójczych nadal mogą je rejestrować według uproszczonych procedur. Pozwoli to uniknąć powtórki kryzysu na tym rynku przy nawrocie epidemii.
Zobacz więcej >
2020-08-11
Badania wrocławskich naukowców dowodzą, że nie jest wykluczone ponowne zarażenie się koronawirusem.
Zobacz więcej >
2020-08-11
Świetna wiadomość dla przyszłych mam! Od września kobiety w ciąży niektóre leki dostaną za darmo. Chodzi m.in. o leki z progesteronem podtrzymującym ciążę oraz medykamenty dla chorych na cukrzycę oraz dla osób z problemami z tarczycą.
Zobacz więcej >
2020-08-11
Emerytka, która zapłaciła za aplikowanie do kręgosłupa blokad przeciwbólowych, nie może odliczyć tego wydatku od dochodu - wynika z interpretacji dyrektora KIS.
Zobacz więcej >
2020-08-11
Badania przesiewowe w kierunku SM A są konieczne. „Wprowadzenie takich badań pozwoliłoby na szybkie i skuteczne leczenie noworodków z rdzeniowym zanikiem mięśni" — mówi neurolog dziecięcy prof. dr hab. n. med. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska, z którą rozmawiamy o możliwościach terapeutycznych, jakie dziś oferuje medycyna chorym na SMA.
Zobacz więcej >
2020-08-10
Podobno lada chwila będziemy produkować w Polsce skuteczny lek na COVID-19, przygotowywany na bazie osocza ozdrowieńców. Jak duże nadzieje możemy z nim wiązać?
Zobacz więcej >
2020-08-10
Sobotni protest lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych odbył się podhasłem sprzeciwu wobec przepisów zaostrzających odpowiedzialność karną za nieumyślne błędy medyczne.
Zobacz więcej >
2020-08-10
Zgoda na masową sprzedaż marihuany leczniczej w aptekach w zamian za łapówkę? Tak podejrzewa CBA. Zatrzymano jedną z najważniejszych postaci rynku leków.
Zobacz więcej >
2020-08-10
Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków musi uwzględniać dwa aspekty: niezakłócony dostęp do leków generycznych i stale poszerzanie tego katalogu o leki nowoczesne.
Zobacz więcej >
2020-08-10
Pierwsze półrocze było dla Mercatora bardzo dobre, wasza spółka mocno przebiła prognozy wynikowe analityków. Jak zapowiada się druga połowa roku?
Zobacz więcej >
2020-08-07
Narodowy Fundusz Zdrowia ma swój plan finansowy i budżet, a Fundusz Medyczny swój – zapewniają przedstawiciele rządu.
Zobacz więcej >
2020-08-07
Zgłaszają się do nas ochotnicy, który chcą się zaszczepić na koronawirusa. Ale żeby zacząć badanie kliniczne, potrzebujemy wciąż 15- 20 mln zł. To naprawdę niewiele. Rząd amerykański na badania nad szczepionką przekazał trzy dni temu 1,4 mld dolarów. Polski rząd na nasze prośby o pomoc na razie nie reaguje.
Zobacz więcej >
2020-08-07
W Polsce biznes jest mało zainteresowany osiągnięciami naukowców. Sami szukają oni partnerów, którzy wdrożyliby do produkcji i sprzedaży efekty ich badań - uważa dr hab. Tomasz Sarnowski z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej >
2020-08-07
Na początku lipca minęło pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. Ministerstwo Zdrowia podało, że od momentu uruchomienia systemu lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept dla 25 min pacjentów.
Zobacz więcej >
2020-08-07
Prawdziwa druga fala COVID-19 nadejdzie może za rok, może za dwa, jak wirus zmutuje albo nie będzie szczepionki. Historia pandemii wielokrotnie pokazuje, że drugie fale są groźniejsze od pierwszych. Dlatego musimy być bardzo czujni, bo to nowy wirus i niewiele wiemy o jego zmienności - mówi dr Paweł Grzesiowski, immunolog, pediatra, doktor nauk medycznych.
Zobacz więcej >
2020-08-07
Dwie spółki z NewConnect poinformowały o rozpoczęciu internetowej sprzedaży testów na przeciwciała koronawirusa. Mogą łamać prawo.
Zobacz więcej >
2020-08-07
Pandemia COVID-19 jak w soczewce skupiła problemy gospodarek państw całego Świata. Stała się również katalizatorem dyskusji dotyczącej branż, które powinny zajmować znaczące miejsce na gospodarczej mapie Polski.
Zobacz więcej >
2020-08-07
W programie lekowym dla chorych na chłoniaki nieziarnicze dostępne są dwa preparaty — w formie wlewów oraz wstrzyknięć podskórnych. O możliwości wyboru leczenia, które w sytuacji pandemii zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w warunkach szpitalnych oraz redukuje nakład pracy personelu medycznego, rozmawiamy z hematolog prof. dr hab. n. med. Iwoną Hus.
Zobacz więcej >
2020-08-07
Korzyści z leczenia skojarzonego, stanowiącego połączenie chemio oraz immunoterapii, odnoszą także chorzy, u których stosowanie immunoterapii dotychczas nie było skuteczne. O wynikach badania KEYNOTE-189 i szansie, jaką może być wprowadzenie chemioimmunoterapii do programu lekowego dla chorych na niedrobnokomórkowego, niepłaskonabłonkowego raka płuca, rozmawiamy z prof. Sergluszem Nawrockim.
Zobacz więcej >
2020-08-06
Zmiana porządkująca czy skok na pieniądze? Przedstawiciele firm farmaceutycznych biją na alarm, ale NFZ uspokaja, że nowy projekt dotyczący jego gospodarki finansowej nie wprowadzi znaczących zmian w polityce płacenia za leki.
Zobacz więcej >
2020-08-06
Opracowująca nowe leki firma OncoArendi podczas walnego zgromadzenia, przypadającego na 31 sierpnia, zdecyduje o utworzeniu programu motywacyjnego. W jego ramach wyemituje nowe akcje, skierowane do członków zarządu, współpracowników i pracowników.
Zobacz więcej >
2020-08-06
Lecznicze działanie miodu wykorzystywano już w starożytności. Niestety, z powodu braku stałego składu nie może być zaklasyfikowany jako lek, chociaż badania wykazały jego silne działanie zwalczające bakterie i grzyby, a także lecznicze.
Zobacz więcej >
2020-08-06
Przez cztery lata wywozili z Polski do Czech hurtowe ilości leków, z których za naszą południową granicą wytwarzano metamfetaminę Pieniądze z tego nielegalnego interesu inwestowali w nieruchomości, luksusowe auta i motocykle. W końcu jednak powinęła im się noga.
Zobacz więcej >
2020-08-06
FRANCJA. Wyniki drugiej fazy badań klinicznych szczepionki przeciwko boreliozie wskazują, że jest ona skuteczna i bezpieczna poinformowała francuska firma biotechnologiczna Valneva.
Zobacz więcej >
2020-08-06
Rząd rozważa poszerzenie 50-proc. refundacji ceny szczepionki o lekarzy, nauczycieli i osoby powyżej 60. roku życia.
Zobacz więcej >
2020-08-05
Rząd zapewniał, że już po pandemii... Tymczasem liczba zakażeń bije rekordy. A przed nami jesień i powrót tradycyjnej grypy. Jesteśmy gotowi na spotkanie z tymi dwiema chorobami? Otóż nie.
Zobacz więcej >
2020-08-05
Dla części spółek NewConnect staje się coraz ciaśniejszy, więc szykują transfer na duży parkiet. Prospekty emisyjne do KNF w ostatnim czasie złożyły takie spółki, jak Medapp, Pure Biologics oraz Medinice. Każda z nich jest pewna, że emisja akcji i pozyskany kapitał będą milowymi krokami w ich rozwoju.
Zobacz więcej >
2020-08-05
Obiecany przez Andrzeja Dudę Fundusz Medyczny, który miał finansować leki dla najciężej chorych, wywołał burzę. Kontrowersje wzbudzają głównie pieniądze, w tym słówko „do” określające, że budżet na ten cel to „do 4 mld zł rocznie”.
Zobacz więcej >
2020-08-05
W związku z projektem rozporządzenia ministra finansów trzy organizacje branży farmaceutycznej: ZPIFF Infarma, PZPPF ? Krajowi Producenci Leków i Izba Gospodarcza Farmacja Polska, wystosowały do wiceministra finansów Sebastiana Skuzy pismo, w którym zwracają uwagę na istotne zagrożenia dla pacjentów, wynikające z przesunięcia kosztów programu leków 75 Plus oraz darmowych leków.
Zobacz więcej >
2020-08-05
Udzielenie przez założyciela sieci aptek wywiadu prasowego, w którym wychwala swój biznes, może być uznane za niedozwoloną reklamę aptek. A tym samym podlegać karze. Uznał tak śląski wojewódzki inspektor farmaceutyczny i nałożył karę w wysokości 37 tys. zł na sieć aptek Ziko.
Zobacz więcej >
2020-08-05
Chiny i Rosja, udostępniając opracowane przez siebie preparaty ludziom przed zakończeniem wszystkich niezbędnych badań, grają w niebezpieczną grę.
Zobacz więcej >
2020-08-05
Sir profesor Leszek Borysiewicz, wirusolog, o skuteczności szczepionek i przebiegu epidemii.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęsciej czytane

16.06
2020
DRUGA FALA NA HORYZONCIE
26.05
2020
Czy klimatyzacja może przenosić koronawirusa?
13.05
2020
Spór wokół maseczek narasta. Komisarz obarczył odpowiedzialnością za braki… apteki
13.05
2020
„Efekty są spektakularne”. Szpital MSWiA o leczeniu Covid-19 Tocilizumabem
08.05
2020
KTÓRY PREZYDENT ZASZCZEPI NAS PRZYMUSOWO?