Kategorie tematyczne

Pharma > Artykuły

Ochrona patentowa produktów leczniczych

10 Wrzesień 2007

Wprowadzenie innowacyjnego produktu leczniczego do obrotu poprzedzone jest w zdecydowanej większości przypadków długim i kosztownym procesem wynalazczym, a następnie badawczym. W związku z powyższym, produkty lecznicze są jednymi z najczęściej chronionych w systemie własności intelektualnej. Najważniejszą rolę odgrywają tu patenty, bowiem zapewniają wyłączność czerpania korzyści ze sprzedaży leków. Do 1993 roku nie było możliwości patentowania produktów leczniczych w Polsce oraz innych krajów naszego regionu. Możliwe było jedynie uzyskanie ochrony na poszczególne procesy ich wytwarzania. Dziś, na jeden produkt leczniczy można uzyskać nawet kilkadziesiąt patentów, najważniejsze z nich dotyczą jednak substancji czynnych.

Widzisz tylko część artykułu, jeżeli chcesz zobaczyc cały zaloguj się:Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu dla firm i osób indywidualnych prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres:

Przejdź do formularza rejestracyjnego

Zaloguj się

 

Autor

Agnieszka Deeg [Zdjęcie: Agnieszka Deeg] Agnieszka Deeg-Dąbrowska jest radcą prawnym i partnerem w Departamencie Prawa Gospodarczego kancelarii CMS Cameron McKenna w Warszawie. Zajmuje...więcej

Napisał(a) także:

Zobacz wszystkieNajnowsze newsy