News
Ilość newsów: 198
2019-03-29
SpectrumCannabis z grupy kanadyjskiego giganta Canopy Growth chce zarejestrować kolejny typ suszu konopnego. Wielkość i wartość dostaw rośnie.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Według informacji Ministerstwa Zdrowia zobowiązania ogółem Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej za III kwartał 2018 r. osiągnęły najwyższy w historii poziom - ponad 12,6 miliarda złotych.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Biotechnologiczna spółka do końca roku ma rozdzielić działalność usługową i innowacyjną. Podpisała też umowę w sprawie największej dotacji w historii.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Sąd w San Francisco nakazał niemieckiemu koncernowi Bayer wypłatę 80,3 mln dolarów odszkodowania mężczyźnie, u którego kontakt z herbicydem na bazie glifosatu był istotnym czynnikiem powodującym zachorowanie na raka węzłów chłonnych. To już kolejna sądowa porażka w USA tego niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego w związku z glifosatem.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Aspekty prawne komunikacji produktowej dotyczącej probiotyków nastręczają branży spożywczej sporo problemów. Wątpliwości dotyczą tego, czy możliwe jest oznakowanie, prezentacja i reklama środka spożywczego za pomocą terminu „probiotyk” lub sformułowania „zawiera probiotyk”.
Zobacz więcej >
2019-03-29
To najbardziej kontrowersyjne novum znowelizowanych przepisów tzw. ustawy zdrowotnej, wprowadzających rewolucyjne zasady kontrolowania palcówek medycznych przez NFZ.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Rozmowa z prof. Jarosławem Pinkasem, Głównym Inspektorem Sanitarnym.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Spółka złożyła właśnie do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rejestrację kolejnej odmiany suszu, zawierającego 10% THC i 9% CBD. Na przełomie czerwca i lipca br. Spectrum Cannabis planuje złożyć wniosek o rejestrację kolejnej odmiany suszu, o mniejszym stężeniu THC oraz konopi medycznych w postaci olejku.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Za trzy miesiące Narodowy Fundusz Zdrowia zacznie kontrolować na nowych, bardziej rygorystycznych zasadach. Poszerzony zostanie zakres kontroli i kompetencje kontrolerów.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Przez media i fora internetowe przetoczyła się fala notatek siejących zamęt szczególnie wśród rodziców małych dzieci. Całą sytuację można określić mianem sztucznej sensacji i burzy w szklance wody. Wszystko za sprawą komunikatu wstrzymującego w obrocie wszystkie serie leków zawierających fenspiryd.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Brak precyzyjnych rozwiązań prawnych i kryteriów klasyfikacyjnych sprawia, że o statusie tzw. produktów z pogranicza decyduje sam producent lub podmiot wprowadzający je na rynek. Od tej decyzji zależą dalsze uregulowania związane z ich rejestracją lub notyfikacją oraz możliwościami reklamowania.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Ustawa dotycząca kontroli prowadzonych przez NFZ została przyjęta przez Senat bez poprawek, o które wnioskował lekarski samorząd. Jego zdaniem w obecnym kształcie umożliwia ona podwójne karanie osób wystawiających recepty. Resort zdrowia zapowiedział, że kwestia ta zostanie doprecyzowana w kolejnej nowelizacji.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Choć unijne rozporządzenie w sprawie ochrony danych osobowych obowiązuje już dziewięć miesięcy, jego stosowanie nadal sprawia problemy placówkom medycznym.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Specjaliści podkreślają, że chorym na szpiczaka plazmocytowego w Polsce brakuje dostępu m.in. do inhibitora proteasomu nowej generacji — karfilzomibu.
Zobacz więcej >
2019-03-28
W listopadzie ub.r. w krakowskim centrum handlowym Galeria Bronowice otwarto pierwszy gabinet lekarski przy aptece. Takie walk-in clinics sq bardzo popularne w USA i krajach Zachodu. Czy to ma sens u nas?
Zobacz więcej >
2019-03-28
Mogłoby się wydawać, że to historia wielkiej naiwności. Nic bardziej mylnego. To wszystko naprawdę zostało przez rząd zapowiedziane, a nawet zapisane w państwowych dokumentach. Tymczasem od trzech lat prelegenci Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach powtarzają dokładnie to samo, bo nic się nie zmienia.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Od tego roku wszystkie recepty, także papierowe, wymagają otaksowania w formie elektronicznej.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Wciąż kwalifikujemy chorych na SM do programów lekowych według kryteriów z 2010 r. Tymczasem zostały one zmienione w 2017 r. i różnią się między sobą. Jeśli więc, zgodnie z wiedzą medyczną, stwierdzamy u chorego stwardnienie rozsiane, a obowiązujące kryteria nie pozwalają nam go leczyć, rodzi się konflikt etyczny - mówił podczas debaty prof. Radosław Kaźmierski, konsultant w dziedzinie neurologii województwa wielkopolskiego.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Specjaliści z działającego przy Uniwersytecie Warszawskim zespołu Warsaw Genomics przekonują, że badania genetyczne mogą przynieść znaczne korzyści nie tylko całemu społeczeństwu, ale także gospodarce. W przygotowanym we współpracy z Deloitte raporcie pt. „Recepta w genach. Korzyści gospodarcze z przesiewowych badań genetycznych jako elementu profilaktyki nowotworowej” szacują, że powszechna profilaktyka w latach 2016-2035 pozwoliłaby uniknąć straty PKB rzędu 90,4 mld zł.
Zobacz więcej >
2019-03-27
Biotechnologiczna spółka ma zgodę na rozpoczęcie w USA pierwszej fazy badań klinicznych nowej cząsteczki, która ma leczyć ostrą białaczkę szpikową.
Zobacz więcej >
2019-03-27
To, że część analiz laboratoryjnych, które w Polsce są zwolnione z VAT, jest świadczona przez firmę z innego kraju Unii Europejskiej, nie przekreśla prawa do preferencji. W sprawie chodziło o zwolnienie z VAT dla usług medycznych.
Zobacz więcej >
2019-03-27
Resort zdrowia chce odbiurokratyzować pracę medyków i wydłuża okres ważności recept.
Zobacz więcej >
2019-03-27
Europejska Agencja Leków wykryła nieprawidłowości podczas produkcji antywirusowej szczepionki doustnej dla dzieci - Rotarix.
Zobacz więcej >
2019-03-27
Postulaty pacjentów popiera krajowa konsultant w dziedzinie dermatologii i wenerologii, prof. Joanna Narbutt, która podkreśla, że roczny czas trwania programu nie wpisuje się w ramy współczesnego leczenia łuszczycy.
Zobacz więcej >
2019-03-27
W Polsce chorzy na Zapalenie Błony Naczyniowej Oka wciąż bezskutecznie czekają na refundację leku pozwalającego uchronić ich przed całkowitą i nieodwracalną utratą wzroku - alarmują eksperci.
Zobacz więcej >
2019-03-27
National Health Service (NHS) z sukcesem zakończyła projekt pilotażowy mający na celu zrekrutowanie 25 specjalistów medycyny rodzinnej do pracy w ośrodkach NHS w Lincolnshire. Rusza właśnie kolejna faza projektu, w ramach której do pracy w praktykach NHS zlokalizowanych w środkowej Anglii zrekrutowanych ma zostać dodatkowych stu specjalistów z Unii Europejskiej.
Zobacz więcej >
2019-03-26
Określenie dokładnej liczby wyrobów medycznych stosowanych w Polsce nie jest łatwe. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych podaje, że mieści się ona w przedziale 350-500 tysięcy. Sporym wyzwaniem jest też wyliczenie wartości tego rynku w naszym kraju i publicznych wydatków na nielekowe technologie medyczne. Skąd tyle niewiadomych?
Zobacz więcej >
2019-03-26
Monitoring pomieszczeń ogólnodostępnych - dopuszczalny; zakazany w gabinetach i salach chorych, ale z wyjątkami. Kwestia kamer w końcu została uregulowana.
Zobacz więcej >
2019-03-26
Koszty wyżywienia lekarzy uczestniczących w konferencjach opłaconych przez spółkę ponad limity ustawowe są dla nich przychodem, podobnie jak opłaty wstępne na te konferencje - potwierdził NSA.
Zobacz więcej >
2019-03-26
Jednym z obiecujących systemów są dendrymery, któremu poświęcony jest projekt NCN OPUS „Dendrymery jako platforma do projektowania biologicznie czynnych nośników”, kierowany przez dr hab. inż. Barbarę Jachimską z Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk (IKiFPPAN).
Zobacz więcej >
2019-03-26
GSK, jeden z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym, ogłosił plan uruchomienia kolejnej inwestycji w Polsce - GSK Finance Hub.
Zobacz więcej >
2019-03-26
Program polityki zdrowotnej ministra zdrowia pn. „Leczenie antyretrowirusowe osób żyjących z wirusem HIV w Polsce na lata 2017-2021” jest sukcesem. Wstępne analizy pokazują, że dzięki jego realizacji u około 90% osób żyjących z HIV, leczonych antyretrowirusowo, udało się uzyskać spadek wiremii HIV poniżej progu wykrywalności - mówi Rynkowi Zdrowia prof. BRYGIDA KNYSZ, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Zobacz więcej >
1 2 3 5
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.01
2024
Dr Grzesiowski: COVID-19 degeneruje ludzki gatunek, jest groźniejszy niż sądziliśmy
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI